Zelenski’nin en yakınındaki isimden suikast çıkışı: Başkanlık konutu çevresinde çok sayıda silah sesi yükseldi

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağına dair istihbarata 22 Şubat’ta sahip …

15.04.2022
Zelenski’nin en yakınındaki isimden suikast çıkışı: Başkanlık konutu çevresinde çok sayıda silah sesi yükseldi

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağına dair istihbarata 22 Şubat’ta sahip olduklarını söz etti. Danilov ayrıyeten “Savaşın birinci günlerinde Devlet Başkanlığı Ofisi yakınlarında çok sayıda silah sesleri yükseldi. Kaç kişiyi etkisiz hale getirdiğimizi açıklamak istemiyorum. Devlet Lideri muhafazalarına teşekkür etmek istiyorum. Rusya’nın birinci amacı Zelenski’yi öldürmekti. Bir numaralı maksatları buydu” dedi.

Rusya- Ukrayna Savaşı devam ederken, Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya’nın Ukrayna’daki maksatları hakkında açıklamalarda bulundu.

“BİR NUMARALI AMAÇ OYDU”

Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarında birinci amaçlarından birinin Devlet Lideri Vladimir Zelenski’ye suikast olduğunu söz eden Danilov, “Savaşın birinci günlerinde Devlet Başkanlığı Ofisi yakınlarında çok sayıda silah sesleri yükseldi. Kaç kişiyi etkisiz hale getirdiğimizi açıklamak istemiyorum. Devlet Lideri muhafazalarına teşekkür etmek istiyorum. Rusya’nın birinci maksadı Zelenski’yi öldürmekti. Bir numaralı maksatları buydu” dedi.

“22 ŞUBAT’TA SAVAŞ BAŞLIYOR DİYEMEZDİK”

Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağını dair istihbarata sahip olduklarını söz eden Danilov, “22 Şubat skent aydın haberlerit 19.20’de bunun gerçekleşeceğine ve savaş çıkacağına dair ihbar aldık fakat biz çıkıp 22 Şubat’ta savaş başlıyor diyemezdik. Zelenski’den sonra kimi başa getirmeye hazırladıklarını da biliyoruz” tabirlerini kullandı.

“BELARUS TOPRAKLARININ KULLANILACAĞINI BEKLEMİYORDUK”

Belarus’un topraklarının savaşa dahil olacağını beklemediklerini de açıklayan Danilov, “Saldırılar 24 Şubat’ta skent aydın haberlerit 05.00’de değil 03.40’ta birinci Rus konvoyunun Lugansk topraklarından girmesiyle başladı. Hazır olmadığımızı söyleyenler yalnızca bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmeyenlerdir. Beklemediğimiz tek şey savaşa Belarus topraklarının da dahil olacağıydı” dedi.

aydın haberleri / Siyaset

Savaş,Rus,Hedef,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.