Viranşehir şehitleri mezarı başında anıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki adliye lojmanlarına 17 Şubat 2017 tarihlerinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör akınında şehit düşen …

19.02.2022
Viranşehir şehitleri mezarı başında anıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki adliye lojmanlarına 17 Şubat 2017 tarihlerinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör akınında şehit düşen Çarşı Mahalle Bekçisi İbrahim Kete ile adliye çalışanının çocuğu Ahmet Oktay Günak’ın şehadet yıldönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

VİRANŞEHİR, ŞANLIURFA (rehberaydin.com) – Şanlıurfa‘nın Viranşehir ilçesindeki adliye lojmanlarına 17 Şubat 2017 tarihlerinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör hücumunda şehit düşen Çarşı Mahalle Bekçisi İbrahim Kete ile adliye çalışanının çocuğu Ahmet Oktay Günak’ın şehadet yıldönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Başkan Yeniçeri ile birlikte sabah skent aydın haberleritlerinde Viranşehir’e giden Vali Abdullah Erin, Viranşehir Adliyesini ziyaret etti, şehitler için adliyede oluşturulan anı köşesine çiçek bıraktı. Şehit İbrahim Kete’nin ailesi ile burada görüşen Vali Erin ve beraberindekiler, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Tuncay’ın makamdaki ağırlamasının akabinde şehidin kabrini ziyaret etti.

Şehit İbrahim Kete’nin kabrine çiçek bırakılması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların akabinde Şehit İbrahim Kete Birinciokulunu ziyaret eden Vali Erin, burada çocuklarla sohbet etti. Okul ziyareti sonunda şehit İbrahim Kete’nin ailesine Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim armağan eden Vali Erin, aile ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Erin ve beraberindekiler, Viranşehir’deki programın akabinde Şanlıurfa Asri Mezarlığındaki Şehit Ahmet Oktay Günak’ın kabrini ziyaret etti. Şimdi 11 yaşında iken şehadet şerbeti içen Ahmet Oktay Günak’ın kabrine çiçek bırakılması ve yapılan dualardan sonra Vali Erin ve beraberindekiler, şehidin ailesini konutunda ziyaret etti. Aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı armağan eden Vali Erin, şehidin kardeşlerini de çeşitli oyuncaklarla sevindirdi. – ŞANLIURFA

aydın haberleri – Mahallî

Ahmet Oktay, Viranşehir, Şanlıurfa, Şehit, Lokal, Haberler

Şehit,Viranşehir,Ziyaret,Şanlıurfa,Aile ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.