Son Dakika: ABD Başkanı Biden’dan tedirgin eden Ukrayna açıklaması: Rusya önümüzdeki günlerde Kiev’i hedef alacak

Son dakika: Rusya ve Ukrayna ortasındaki krize yönelik kritik açıklamalarda bulunan ABD Lideri Biden, Rusya’nın önümüzdeki günlerde Ukrayna’nın …

19.02.2022
Son Dakika: ABD Başkanı Biden’dan tedirgin eden Ukrayna açıklaması: Rusya önümüzdeki günlerde Kiev’i hedef alacak

Son dakika: Rusya ve Ukrayna ortasındaki krize yönelik kritik açıklamalarda bulunan ABD Lideri Biden, Rusya’nın önümüzdeki günlerde Ukrayna’nın başşehri Kiev’i gaye alacağını açıkladı. Bunun gerçekleşmesi durumuna karşı Biden, “Rusya bunu uygularsa çok önemli felaketten mesul olacaktır. ABD, müttefiklerimiz ve NATO Ukrayna’nın topraklarını koruyacaktır” dedi.

Ukrayna ile Rusya ortasındaki gerginlik yükselirken ABD Lideri Joe Biden, Türkiye skent aydın haberleriti ile 24.00’da bir konuşma yapacağını açıklamıştı. Konuşmasına planlanandan yaklaşık bir skent aydın haberlerit geç başlayan Biden, Rusya’nın önümüzdeki günlerde Ukrayna‘yı işgal etme planları yaptığını ve başşehir Kiev’i amaç alacağını açıkladı.

RUSYA’NIN ARGÜMANLARINI YALANLADI

Konuşmasının başında Ukrayna‘daki bir ana okulunun bombalandığını tabir eden Biden, “Rusya bunun Ukrayna tarafından yapıldığını argüman etti. Ukrayna’nın Donbas bölgesinde önemli hücuma hazırlandığı bilgisi yayılıyor. Bunlar temel mantığa karşıt ve gerçeğe uygun değil.” dedi.

“RUSYA, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KİEV’İ AMAÇ ALACAK”

Rus güçlerinin önümüzdeki günlerde Ukrayna’ya saldırma niyetiyle hazırlık yaptığını söz eden Biden, “Ukrayna’nın başşehri Kiev’i amaç alacaklarını bekliyoruz. Bir çatışma istek ettiğimiz için değil. Bu tıp bir hareketi engellemeye çalıştığımız için. Rusya bunu uygularsa çok önemli felaketten mesul olacaktır. ABD, müttefiklerimiz ve NATO Ukrayna’nın topraklarını koruyacaktır. Asker göndermeyeceğiz ancak Ukrayna halkına takviye vermeye devam edeceğiz.” tabirlerine yer verdi.

Açıklamalarının devamında Biden şunları söyledi:

“500 milyon dolarlık insani yardımı yapmıştık. Bu hafta ek garantilere 1 milyar dolara kadar dayanak açıkladık. ABD, müttefik ve ortaklarımız Ukrayna’yı destekliyor. Rusya Ukrayna’yı daha fazla işgal ederse önemli yaptırımlar olur. Rusya diplomasiyi seçebilir. Dün gece 24 Şubat görüşmesi kabul edildi. Şayet Rusya tkent aydın haberlerirruza geçerse diplomasiye kapıyı kapatmış olacak ve savaşı seçmiş olacaklar. Büyük bedel ödeyeceklerdir. Amerikan halkı, Avrupa, transatlantik toplulukları, siyasi partilerimiz birleşmiş durumda. Özgür dünya birleşmiş durumda. Zelensky’le çok kere görüştüm. Diplomatik bir tahlil arayışında.”

Joe Biden, Ukrayna, Rusya, ABD, Siyaset, Dünya, Şimdiki, Haberler

Ukrayna,Rusya,Biden ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.