Vatan Partisi ile köprüleri atan grup Sosyalist Cumhuriyet Partisi’ni kurdu

Genel Başkanlığını Doğu Perinçek’in yaptığı Vatan Partisi’nden ayrılan küme Sosyalist Cumhuriyet Partisi’ni kurdu. Yeni parti üyeleri bir ortaya …

07.12.2021
Vatan Partisi ile köprüleri atan grup Sosyalist Cumhuriyet Partisi’ni kurdu

Genel Başkanlığını Doğu Perinçek’in yaptığı Vatan Partisi’nden ayrılan küme Sosyalist Cumhuriyet Partisi’ni kurdu. Yeni parti üyeleri bir ortaya geldikleri toplantıda “Bağımsızlık, ihtilal, sosyalizm” biçiminde sloganlar attı.

Türkiye’nin 124’üncü siyasi partisi kuruldu. Türk siyasetinin en renkli simalarından biri olan Doğu Perinçek‘in Genel Lideri olduğu Vatan Partisi bölündü. Partiden ayrılan birçok isim, Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nde buluştu.

Çok büyük bir kısmını Vatan Partisi’nden gelenlerin oluşturduğu yeni partide, 68 gençlik hareketinden kıymetli isimler, personel ve memur bölümlerinden ileri gelenler, sanatkarlar, bayanlar ve gençler de yer alıyor.

SLOGANLARI DİKKAT ÇEKTİ

Ayrıyeten partide, Perinçek’in yönettiği Aydınlık hareketinin önderlerinden Mehmet Bedri Gültekin, Osman Aydın Şahin, Ömer Şahin üzere isimler de yer aldı. Yeni parti üyelerinin bir ortaya geldiği toplantıda çekilen görüntüde “Yaşasın Sosyalist Cumhuriyet Partisi, bağımsızlık, ihtilal, sosyalizm” halinde sloganlar atıldı.

VATAN PARTİSİ’NİN SON SEÇİMDEKİ PERFORMANSI

Vatan Partisi; 24 Haziran 2018 seçimlerinde yurt içinde 110 bin 849, yurt dışı sandıklarda 4 bin 023, toplamda 114 bin 872 oy ile yüzde 0,23’lük bir performans göstermişti.

Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.