Üniversiteli öğrencilerden örnek davranış

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Öğrenci Yurdu’nda kalan istekli gençler topladıkları kıyafet, oyuncak ve kırtasiye gereçlerini …

12.02.2022
Üniversiteli öğrencilerden örnek davranış

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Öğrenci Yurdu’nda kalan istekli gençler topladıkları kıyafet, oyuncak ve kırtasiye gereçlerini muhtaçlık sahibi aileler için paketliyor.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Öğrenci Yurdu’nda kalan istekli gençler topladıkları kıyafet, oyuncak ve kırtasiye gereçlerini gereksinim sahibi aileler için paketliyor.

Gençlerde sorumluluk ve yardımlaşma şuurunun oluşturulması gayesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde yürütülen projesi, Aydın‘da da uygulanmaya başlandı. Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlarda kalan öğrenciler, “Kardeşimin Dolabı” projesi kapsamında hazırladıkları giysi eşyaları, kırtasiye gereçleri ve oyuncakları muhtaçlık sahipleri için paketliyor. Kullanılmaya uygun olan kıyafetleri gönüllülük aslıyla paketleyen öğrenciler, muhtaçlık sahibi ailelere ulaştırıyor.

“Kahraman Komşum” projesi ile muhtaçlık sahiplerine yemek dağıtımı yapan istekli gençlerin artık de gereksinim sahibi aileler için hazırlanan yardım paketlerine takviye olmaları takdir toplarken, örnek davranış vilayet genelinde yayılması amaçlanıyor.

Mevzu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nden verilen bilgilendirme argümanında “Yardımlaşmak insanı memnun eder. “Kardeşimin Dolabı” projesi kapsamında Güzelhisar Yurdu istekli öğrencilerimizin dayanaklarıyla topladığımız kıyafetler, kırtasiye gereçleri ve oyuncak kolileri paketlenmeye hazır. Örnek davranışınız için teşekkürler gençler” tabirlerine yer verildi. – AYDIN

aydın haberleri – Lokal

Güzelhisar, gençlik, Efeler, Aydın, Lokal, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.