Uludağ’da hafta sonu yoğunluğu

İSTANBUL (rehberaydin.com) – KIŞ turizminin kıymetli merkezlerinden Uludağ’da hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, pistleri doldurdu. Bölgede …

15.01.2022
Uludağ’da hafta sonu yoğunluğu

İSTANBUL (rehberaydin.com) – KIŞ turizminin kıymetli merkezlerinden Uludağ’da hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, pistleri doldurdu. Bölgede tesirli olan sis nedeniyle vakit zaman kayak kazaları da yaşandı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 12 derece, kar kalınlığı…

İSTANBUL (rehberaydin.com) – KIŞ turizminin değerli merkezlerinden Uludağ’da hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, pistleri doldurdu. Bölgede tesirli olan sis nedeniyle vakit zaman kayak kazaları da yaşandı.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 12 derece, kar kalınlığının ise 56 santimetre kadar olarak ölçüldüğü Uludağ’da kayakseverler, hafta sonu pistlere akın etti. Ağır sisin hakim olduğu pistlerde vakit zaman kazalar da meydana geldi. Uludağ’a çıkış yolunda denetim noktaları kuran jandarma grupları, ise kış lastiği takılı olmayan araçlarla gidişe izin vermedi.

İstanbul‘dan Uludağ’a geldiğini söyleyen Bartu Aydın, “Dün arkadaşlarımla birlikte geldik. 3 yıldır pandemi nedeniyle gelemiyorduk. Fırsat bulup, geldik. Burası çok keyifli ve memnunum. Hava çok soğuk fakat kayak keyifli” diye konuştu.

Arkadaşlarıyla Uludağ’a kayak yapmak için geldiğini belirten Eyal Hiçsolmaz da “İstanbul’dan kayak yapmak için geldim. Burası hoş ve eğlenceli. Pistler hoş fakat karların biraz ezilmesi gerekiyor. Günlerimiz eğlenceli geçiyor” dedi.


aydın haberleri / Muammer İrtem – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.