Başkan Aydın’dan Kılıçdaroğlu’na: “Neden doğru konuşmuyorsun?”

ADIYAMAN (rehberaydin.com) – Tbmm Ulusal Savunma Kurulu Lideri ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu güne …

15.01.2022
Başkan Aydın’dan Kılıçdaroğlu’na: “Neden doğru konuşmuyorsun?”

ADIYAMAN (rehberaydin.com) – Tbmm Ulusal Savunma Kurulu Lideri ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu güne kadar tütün kooperatifleri kurulmadı’ halindeki açıklamasını kurulan kooperatiflerin listesini yayımlayarak yalanladı…

ADIYAMAN (rehberaydin.com) – Tbmm Ulusal Savunma Komitesi Lideri ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu güne kadar tütün kooperatifleri kurulmadı’ biçimindeki açıklamasını kurulan kooperatiflerin listesini yayımlayarak yalanladı.

CHP Küme toplantısında Adıyaman başta olmak üzere tütün üreticilerinin mağdur olduğu ve kooperatif kurulmadığı istikametinde açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’na TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın sert yanıt verdi.

Ahmet Aydın toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Neden yanlışsız konuşmuyorsunuz? Size palavra yanlış bilgi veriliyor, çarpıtıyorsunuz. 18’i Adıyaman’da olmak üzere 31 adet tütün üretim ve pazarlama kooperatifi kurulmuştur. Kaldı ki kooperatiflerden 14’ü tütün ticaret evrakı almıştır.

Kurulan kooperatiflere güzel bakın o denli konuşun. Halkımız, kimin hakikaten tütün üreticimizin yanında, kimin de palavra ve iftiralarla algı peşinde olduğunu çok uygun biliyor. Bu manipülasyonların ne size ne de tütün üreticilerimize bir yararı olmaz. Yazık çok yazık” dedi.

Tütünü yasaklayanların kendi iktidarı olmadığını vurgulayan Aydın, “Üstelik sorunun gerçek müsebbibi olanlar, sorunu asla çözmezler. Tekel’in özelleştirme kapsamına alınması, tütünün tarım takviyesinden çıkartılması, tütünün bulundurmaya dahi 1-3 yıl mahpus getirilmesi Ecevit Başbakanlığında, Derviş Kanunları ile oldu.

Gram dahi yasak olan kıyılmış tütünü evvel 50 kiloya kadar özgür, sonra da kooperatifler üzerinden yasal hale getirdik. Tütün üreticimizin daima yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Aldığımız önlemler ile Adıyaman’da kontratlı tütün üretiminde daima atış sağlanmış ve artmaya da devam etmektedir. 2011 yılında 2 bin 11 üretici 1,5 milyon kilo tütün üretirken, 2021 yılında bu sayı 8 bin üreticiye yükselmiş, üretilen tütün ölçüsü ise 12 milyon kiloya çıkmıştır” biçiminde açıklamada bulundu. – ADIYAMAN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.