Tarihte ilk kez Times Meydanı’nda teravih namazı kılındı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Müslümanlar dünyanın en ünlü meydanlarından olan Times Meydanı’nda …

04.04.2022
Tarihte ilk kez Times Meydanı’nda teravih namazı kılındı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Müslümanlar dünyanın en ünlü meydanlarından olan Times Meydanı’nda teravih namazı kıldı. Kılınan teravih namazı tarihte bir birinci olarak kayıtlara geçti.

ABD’nin New York eyaletinde bulunan Times Meydanı’nda Müslümanlar tarihte birinci kere teravih namazı kıldı. Ramazan ayını karşılamak ve İslam inancının barışçıl bir din olduğunu diğerlerine göstermek için burada toplanan Müslümanların imajları meydanda bulunan şahısların kameralarına yansıdı.

TARİHTE BİR BİRİNCİ YAŞANDI

Times Meydanı’nda Müslümanların birinci kere namaz kılması etraftakilerin de dikkatini çekti. Kılınan teravih namazının manzaraları toplumsal medyada kısa müddette gündem oldu.

GEREKLİ MÜSAADELER ALINDI

Toplumsal medyadan yapılan bilgilendirmede Times Meydanı’nda kılınacak teravih namazı için, yetkililerden müsaade alındığı bilgisi paylaşıldı. Husus hakkında açıklamalarda bulunan insan hakları aktivisti Shahnawaz Ansari ise “Times Meydanı’nda Ramazan” diyerek meydandaki teravih namazının görüntüsünü toplumsal medya hesapları üzerinden paylaştı.

“İSLAM BİZİ ÂLÂ İŞLER YAPMAYA TEŞVİK EDİYOR”

Teravih namazı için bölgede bulunan bir kişi ise, “İslam hakkında birçok yanlış manaya var. Tüm kültürlerde, tüm dinlerde çılgın beşerler var ve bu küçük çılgın insan kümeleri çoğunluğu temsil etmiyor. İslam bizi dua etmeye, oruç tutmaya, yeterli işler yapmaya, sadaka vermeye teşvik ediyor.” biçiminde konuştu.

Teravih Namazı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.