Son Dakika: Putin’le görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan barış çağrısını yineledi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasındaki telefon görüşmesinin ayrıntıları aşikâr oldu …

06.03.2022
Son Dakika: Putin’le görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan barış çağrısını yineledi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasındaki telefon görüşmesinin ayrıntıları aşikâr oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşmesinde ateşkesin sağlanması, insani koridorların açılması ve bir barış muahedesinin imzalanması için ivedilikle adım atılmasının ehemmiyetini yineledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’ya yönelik taarruzları nedeniyle tenkit oklarının maksadında olan Rusya’nın Devlet Lideri Vladimir Putin‘le görüştü. İkili ortasındaki görüşme 1 skent aydın haberleriti aştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşmesinde ateşkesin sağlanması, insani koridorların açılması ve bir barış muahedesinin imzalanması için ivedilikle adım atılmasının ehemmiyetini vurguladı.

“TÜRKİYE GEREKEN KATKIYI VERMEYE HAZIR”

Erdoğan, Putin ile görüşmesinde, Ukrayna meselesinin bir an daha öncesinde barışçı usullerle tahlili konusunda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıyeten, acil bir genel ateşkesin bölgedeki insani kaygıları gidermenin yanında, siyasi tahlil arayışlarına da fırsat vereceğini söyledi.

“MÜZAKERELERDEN SONUÇ ALINMASI İÇİN GAYRETİMİZ SÜRECEK”

Ukrayna tarafıyla ve öteki ülkelerle daima temas halinde olduğunu tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapsamlı müzakerelerin yapılması ve sonuç alınması için uğraşlarını sürdüreceğini lisana getirdi.

KREMLİN’DEN AÇIKLAMA

Görüşmeye ait Kremlin’den de bir açıklama geldi. Açıklamaya nazaran; Putin, Erdoğan’a Ukrayna ve yabancı müttefikleriyle diyaloğa hazır olduğunu söyledi. Putin ayrıyeten askeri operasyonun bitmesi için Ukrayna’nın savaşmayı durdurması ve Rusya’nın taleplerinin karşılanmasını istedi.

Yarın üçüncüsü yapılacak barış görüşmelerine de değinen Putin, “Umarım Ukraynalı müzakereciler daha yapan bir tavır stantlar ve gerçeği göz önünde bulundurur” dedi.

Erdoğan,Ukrayna,Putin,Görüşme ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.