Dünya bu zirveyi bekliyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakereler öncesi Putin’i barışa davet edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasında merakla beklenen görüşme başladı. Türkiye’nin hem Ukrayna hem …

06.03.2022
Dünya bu zirveyi bekliyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakereler öncesi Putin’i barışa davet edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasında merakla beklenen görüşme başladı. Türkiye’nin hem Ukrayna hem de Rusya ile görüşebilen az ülkeler ortasında yer alması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarınki müzakereler öncesi Rusya’yı barışa davet edeceği öğrenildi.

Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaş, dünyanın bir numaralı gündem unsuru olmayı sürdürüyor. Savaş nedeniyle başta Avrupa olmak üzere Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarında önemli bir yükselmeye meydana geldi. Savaşın sonuçlarının dünya iktisadı üzerinde ağır formda hissedilmesinin akabinde iki ülke ile de yakın bağlantıları bulunan Türk diplomasisi harekete geçti.

DÜNYA BU TEPEYİ BEKLİYORDU

Hem Ukrayna hem de Rusya‘nın diploması manasındaki halini merakla beklediği Türkiye, ısrarla barıştan yana hal almıştı. Türkiye’nin bu tavrı NATO ve Avrupa ülkelerine de umut verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Lideri Putin ortasında bugün gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. görüşme merakla bekleniyordu.

TÜRKİYE, UYGUN BAĞLANTILARI DEVREYE SOKACAK

İki ülke ile de diplomatik ilgileri düzgün olan ve iki ülke ile birden görüşme imkanına sahip ender ülkelerden biri olması nedeniyle değerli pozisyonda bulunan Türkiye’nin barış konusunda uygun alakaları devreye sokacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yarınki müzakereler öncesinde Rusya Devlet Lideri Putin’i barışa davet edecek.

TÜRKİYE DEĞERLİ UNSURLAR ÖNE SÜRECEK

Öte yandan görüşmeyle ilgili elde edilen bir başka değerli ayrıntı ise Türkiye tarafından yapılan hazırlık. Savlara nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmayları tarafından ayrıntılıca hazırlanan bir rapor Erdoğan’a sunuldu. Kelam Gelimi Edilen raporda, iki ülke ortasındaki savaşın neden bitmesi gerektiği tarafında bilgilerin yer aldığı belirtildi.

Türk,Ülke ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.