Son Dakika: Pençe-Kilit operasyonundan acı haber: 1 asker şehit

Son dakika: Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan 1 asker hastanede şehit …

01.05.2022
Son Dakika: Pençe-Kilit operasyonundan acı haber: 1 asker şehit

Son dakika: Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan 1 asker hastanede şehit oldu.

Ulusal Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu’nda Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı’nın teröristler tarafından yerleştirilen el imali patlayıcının (EYP) patlaması sonucu şehit olduğunu bildirdi.

Ulusal Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 30 Nisan 2022 tarihinde kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Mümin Çarkcı teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, fakat yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 30 Nisan 2022 tarihinde Şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve hüzne boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” sözlerine yer verildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE BİLDİRİSİ

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit Çarkcı için taziye bildirisi yayımladı. Twitter’dan yapılan paylaşımda “Kahraman silah arkadaşımız, 30 Nisan 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Ulusal Savunma Bakanlığı mensupları ismine Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” sözlerini kullandı.

Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ise Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Piyade Çarkcı için başsağlığı bildirisi yayımladı. Güler iletisinde, “Kahraman silah arkadaşımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri ismine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim” dedi.

Bakan,Silah,Şehit ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.