TÜRK İŞ’ten dikkat çeken asgari ücret açıklaması

Taban fiyata ikinci artırım tartışmaları gündemdeki yerini korurken Türkiye Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Lideri Ergün Atalay …

01.05.2022
TÜRK İŞ’ten dikkat çeken asgari ücret açıklaması

Taban fiyata ikinci artırım tartışmaları gündemdeki yerini korurken Türkiye Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Lideri Ergün Atalay’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na çe…

Taban fiyata ikinci artırım tartışmaları gündemdeki yerini korurken Türkiye Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Lideri Ergün Atalay’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Lideri Ergün Atalay, şu kelamları kaydetti:

“Bugün 81 vilayette, 5 bölgemizde 424 sendikamız, 30 bin etkin temsilcimizle birlikte ana temamız ‘hayat pahalılığı, örgütlenme’. Bu skent aydın haberleritte Türkiye’nin bütün alanlarında arkadaşlarımız hayat pahalılığını, örgütlenmeyi anlatacak. TÜRK- İŞ her siyasi görüşten, her kanıdan, her grubu tutan topluluktan oluşan bir devasa bir kurum. 70 yıldır, ülkeden yana olduk, emekliden yana olduk, işçiden yana olduk, emekçiden yana olduk. Mazlumdan yana olduk. Türk bunu sürdürmeye devam edecektir.”

‘TEMMUZU BEKLEMENİN BİR MANASI YOK’

Gazetecilerin minimum fiyata orta artırımla alakalı sorduğu soruyu yanıtlayan Atalay, “Asgari fiyat için temmuzu beklemenin bir manası yok. Aralıkı beklemenin de bir manası yok. Her ayın 4’ünde bundan 3 gün sonra enflasyon açıklanacak. O açıklanan enflasyonu minimum ücretliye versinler, emekliye versinler, emekçinin tamamına her ay versinler. Haziran’ı falan beklemenin bir manası yok” tabirlerini kullandı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.