VCT GAME CHANGERS EMEA TURNUVASI #2

VALORANT’ın en değerli bayanlar turnuvası hakkında bilmeniz gereken her şey. 1. Kademe ile mükemmel bir başlangıç yapan Game Changers EMEA …

01.05.2022
VCT GAME CHANGERS EMEA TURNUVASI #2

VALORANT’ın en değerli bayanlar turnuvası hakkında bilmeniz gereken her şey.

1. Kademe ile mükemmel bir başlangıç yapan Game Changers EMEA 2022’de geleceğin dünyasının harika bayanları gözlerini kararttılar ve yeteneklerini dünyaya sergilemeye hazırlar.

Game Changers tahtına talip 91 kadro ve 455 oyuncu var (oyuncuların %40’ı Game Changers’a birinci defa katılıyor) ve rekabet hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya, Rusya, Türkiye ve İspanya’da turnuvayı Twitch üzerinden canlı izleyip, taraftarı olduğunuz grupların zafer uğraşına tanıklık edebilirsiniz.

VCT Game Changers EMEA Turnuvası #1 özeti: Kraliçelerin Dönüşü

Bayan yeteneklerimizi VCT Game Changers sahnesinde görmeyi özlemiştik fakat ağzımızı açık bırakan, yüreklerimiz ağzımıza getiren 1. turnuvanın anıları hafızamızda hala taze.

24 Ocak’tan 6 Şubat’a kadar süren çabaya 84 kadro ismini yazdırmıştı ki bu da EMEA’nın dört bir yanından 420 bayanın (yedek oyuncular hariç) hayatları boyunca unutamayacakları bir karşılaşmada yer aldığı manasına geliyor.

Galibiyet tacına ulaşan ve sahnenin hakimi olmaya hazır olduğunu ispatlayan, G2 Esports’un büsbütün bayanlardan oluşan takımı G2 Gozen, yoluna çıkan İngiliz devi Guild X’i devirip doruğa ulaşmayı bilmişti. Taraftarlarını hayran bırakan Gözcü kraliçe Michaela ‘mimi’ Lintrup, Cypher ve Killjoy’un elindeki bütün imkanları lehine kullanarak grubunun galibiyetine kıymetli katkıda bulundu.

Kazanılmayı bekleyen 30 bin Euro ve başarılarına eklemek istediği yeni başarılarla G2 Gozen elbet ki rakiplerini bir sefer daha alt etmek için hazır ve nazır durumda lakin onları bekleyen, pençelerini bilemiş çok sayıda dişi aslan var.

Riot Games DACH Marka Yöneticisi Vera Wienken, turnuva başlarken açıklamalarda bulundu. “Game Changers büyümeyi ve evrimleşmeyi sürdürdükçe daha da fazla grubun turnuvaya dahil olmasını istiyoruz. 2022’nin 1. evresinde, evvelkilerden 20 tane daha fazla grubun turnuvaya ismini yazdırdığını şimdiden gördük ve süreç yıl boyunca ilerledikçe bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. EMEA’nın bayan oyuncularının potansiyelini dünyaya gösterme niyetindeyiz ve milletlerarası arenanın doruğunu gözümüze kestirdik. Kuzey Amerika’dan Cloud9 White şu an ilgiyi üzerinde toplamış olabilir lakin çok da rehavete kapılmasalar yeterli ederler! Kuzey Amerika / Avrupa rekabeti had safhada ve ateşe ateşle karşılık vermeye hazırız.”

HyperX, VCT Game Changers EMEA ile partner oldu!

EMEA Aktiflik Yöneticisi Amy Ash, “HyperX, VALORANT Game Changers EMEA turnuvalarını desteklemekten onur duyuyor. HyperX olarak “Hepimiz Oyuncuyuz” birinciesine, oyunların kapısının herkese açık olduğuna ve gelecek jenerasyonun şampiyonlarını ortaya çıkarmak için herkese eşit fırsat tanınması gerektiğine inanıyoruz. Bütün oyuncuların en yeterli performansını ortaya koymalarını istiyoruz, bu da yüksek performanslı oyuncu eserlerimizi geliştirmekte bize ilham oluyor. Bütün iştirakçilere düzgün talihler dileriz!”

Sırada ne var? 2. VCT Game Changers EMEA Turnuvası’na giden yol VCT Game Changers EMEA Turnuvası #2, 25 Nisan – 8 Mayıs ortasında gerçekleşecek.

Aksiyonu 5 Mayıs – 8 Mayıs tarihleri ortasında https://www.twitch.tv/valorant adresinden izleyebilirsiniz.

Yaklaşan turnuvada gözlerinizi üzerlerinde tutmak isteyeceğiniz kadrolar şöyle:

G2 Gozen: Radarınızda tutmak isteyeceğiniz gruplardan birinin G2 Gozen olması hiç de şaşırtan değil. 2021’deki 3. Game Changers EMEA turnuvasının bununla bir arada ayrıyeten 2022’nin birinci turnuvasını da kazanan takım, elbet ki üslubunu konuşturmaya ve galibiyet serisine devam etmeye niyetli.

Guild.X: 1. turnuvada ikinci sırada yer alan Guild.X alt kümeden çıkıp, Alliance.Coven, Rix.gg ve çok lakin çok daha fazlasını elemine ederek finale yükselmeyi başarmıştı. Her ne kadar ikinci sıra da hatırı sayılır bir mevki olsa da, takımın galibiyet tacını kapmak istediği çok açık.

TENSTAR Nova: TENSTAR Nova, 2021’deki 2. turnuvayı kazanmasının akabinde Game Changers’ta tekrar iz bırakamamış olsa da İngiliz takımı tekrar de dikkatle takip edilmeyi hak ediyor. Yakın vakitteki Birds of Prey: 3. Kısım turnuvasında Guild.X’i alt etmeyi başaran TENSTAR Nova, Game Changers’ta sürpriz yapabilecek takımlardan ve malum, geriden gelip zafere ulaşma kıssalarını herkes sever!

Alliance.Coven: Alliance.Coven, Game Changers sahnesinde hala nispeten yeni sayılır ve 1. turnuvada birinci defa arenaya çıktığında işler pek de planladığı üzere gitmedi fakat grubun devleri devirme potansiyeli tekrar de mevcut. Cadılar Meclisi’nin büyüsünün tesiri altındayız ve bu defa neler yapacaklarını izlemek için sabırsızlanıyoruz.

EsporGazetesi.com / Gamegar

Turnuva,Emea,Oyuncu,Takım,Turnuvası,Kadın,1. ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.