Son dakika haberleri: Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Uluslararası Operasyonlar Başkanı Fowler, Van’da

Son dakika haberler… Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Memleketler arası Operasyonlar Lideri Nickholas Fowler, çeşitli incelemelerde bulunmak …

12.01.2022
Son dakika haberleri: Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Uluslararası Operasyonlar Başkanı Fowler, Van’da

Son dakika haberler… Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Memleketler arası Operasyonlar Lideri Nickholas Fowler, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi.

VAN (kent aydın haberleri) – Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Milletlerarası Operasyonlar Lideri Nickholas Fowler, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi.

Vilayet Valiliğinden yapılan açıklamaya nazaran, Fowler, programı kapsamında beraberindeki heyetle Vali Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti.

Vali Bilmez, makamında görüştüğü Lider Nickholas Fowler’e hudut güvenliği, kaçakçılık ve mülteci göçmen şahıslarlerle çaba bahislerinde bilgi verdi.

İnsan kaçakçılığı ile uyuşturucunun milletlerarası bir sorun olduğunu ve bu mevzuda tüm dünyanın birlikte gayret etmesi gerektiğini belirten Vali Bilmez, görüşmede, son periyotta Türkiye’nin İran hududunda aldığı önlemler, yakalanan ve engellenen mülteci göçmen şahıslarler ve uyuşturucu ile uğraş hususlarına dikkati çekti.

Vali Bilmez’in kendilerini kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Fowler, mülteci göçmen şahıslar ve uyuşturucu kaçakçılığının kendileri için de büyük sorun olduğunu söyledi.

Global bir sorun haline gelen mülteci göçmen şahıslarlerin ve uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi için birlikte yapılacak çalışmaların değerli olduğunu vurgulayan Lider Fowler, bu mevzuda her türlü takviyeye hazır olduklarını söz etti.

Görüşme sonrası Vali Bilmez, Lider Fowler’e üzerinde Urartu motifleri bulunan tabak armağan etti.

Toplantıya Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Kıyı Güvenlik Kumandanı Yüzbaşı Fırat Aslan da katıldı.

kent aydın haberleri / Özkan Alım – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.