Putin’e meydan okuyan Biden’ın karizmasını çizen gaf! Yardımcısı Harris bile dondu kaldı

ABD Lideri Joe Biden, Kongre’de yaptığı konuşmasında “Ukrayna halkı” yerine “İran halkı” sözlerini kullandı. Biden’ın “Putin Kiev’i tanklarla …

02.03.2022
Putin’e meydan okuyan Biden’ın karizmasını çizen gaf! Yardımcısı Harris bile dondu kaldı

ABD Lideri Joe Biden, Kongre’de yaptığı konuşmasında “Ukrayna halkı” yerine “İran halkı” sözlerini kullandı. Biden’ın “Putin Kiev’i tanklarla kuşatabilir lakin asla İran halkının kalbini ve ruhunu kazanamayacak.” kelamlarına yanında bulunan yardımcısı Kamala Harris de şaşırdı.

Abd Lideri Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna‘ya gerçekleştirdiği akınlar hakkında açıklamalarda bulunarak Putin’e önemli bedeller ödeteceklerini söyledi. Biden, “Müttefiklerimize katılarak hava alanımızı tüm Rus uçaklarına kapattık” tabirlerini kullandı.

Putin’in Ukrayna savaşında Rusya’nın daha zayıflarken dünyanın daha da güçlendiğine işaret eden Biden, dünyanın Ukrayna’ya takviye için birleştiğini lisana getirdi.

“UKRAYNALILAR” YERİNE “İRANLILAR” DEDİ

Biden, konuşmasında “Ukraynalılar” yerine “İranlılar” tabirini kullanarak “Milletlerimiz ortasında derin bağlar kuran Sayın Ukraynalı Amerikanlar, sizinleyiz. Putin, Kiev’i tanklarla kuşatabilir fakat İran halkının kalbini ve ruhunu asla kazanamayacak.” dedi.

UKRAYNA BÜYÜKELÇİSİ DE KONUŞMAYI DİNLEDİ

Biden’ın konuşmasını Ukrayna’nın Washington Büyükelçisi Oksana Markarova da Biden’ın eşi Jill Biden’ın yanında izledi. Öte yandan Kongre üyeleri de Ukrayna ile dayanışma ile yakalarına Ukrayna bayrağının renkleri olan mavi ve sarı kurdelalar taktı.

Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.