PAMUKKALE’YE TURİSTLERİ KORSAN TAŞIYAN ARAÇLAR DENETLENDİ

DENİZLİ’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve binlerce turist ağırlayan Pamukkale’de gerekli dokümanları olmadan turist taşıyan …

30.01.2022
PAMUKKALE’YE TURİSTLERİ KORSAN TAŞIYAN ARAÇLAR DENETLENDİ

DENİZLİ’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve binlerce turist ağırlayan Pamukkale’de gerekli dokümanları olmadan turist taşıyan araçlara yönelik kontrol yapıldı.

PAMUKKALE, DENİZLİ (rehberaydin.com) – DENİZLİ’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve binlerce turist ağırlayan Pamukkale’de gerekli evrakları olmadan turist taşıyan araçlara yönelik kontrol yapıldı. Kontrollerde, Pakistan asıllı 5 turist taşıyan minibüs sürücüsünün evraksız biçimde nakliyecilik yaptığı, bir çeşit otobüsünün de seyahat sigortası olmadığı belirlendi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Denizli Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ve Aydın Turist Rehberleri Odası takımları, travertenleriyle dünyaca ünlü Pamukkale’de kontrol yaptı. Gruplar Pamukkale’ye yerli ve yabancı turist taşıyan araçları tek tek durdurup, dokümanlarını denetim etti. Takımlar, turist taşıyan araçlarda, seyahat acentesi işletme evrakının noter ya da TÜRSAB tarafından onaylı sureti, çeşide katılan müşterilerin listesi, TÜRSAB araç plakası ve turist taşıma aracı dokümanı, çeşit programı ve araç seyahat acentesi tarafından kiralanmış ise, kontrat sureti üzere dokümanları denetim etti.

Kontroller sırasında Mustafa Emre Kopuz’un kullandığı 06 ADD 118 plakalı minibüsün içinde 5 Pakistan asıllı turistin görülmesi üzerine evraklar istendi. Tıp minibüsü şoförü Kopuz, turist taşıyabilmesi için gereken dokümanların hiç birisini gösteremeyince, yasal süreç başlatıldı. Sürücü Kopuz ve araç sahibi hakkında tutanak tutuldu. Yapılan sürecin akabinde Kopuz, yoluna devam etti. Pamukkale’ye yerli turist taşıyan bir otobüste yapılan denetimde de yolcuların seyahat sigortası olmadığı tespit edildi. Otobüs firması hakkında da tutanak tutuldu.

aydın haberleri – Aktüel

Pamukkale, Tragger, Denizli, turist, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.