Nazilli’de marangozlar, devlet desteği ile teknolojiye ayak uyduruyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 305 esnaf üyesi ile ilçenin değerli ölçüde odaları ortasında yer alan ve 2006 yılından bu yana 4 periyottur başkanlık …

30.01.2022
Nazilli’de marangozlar, devlet desteği ile teknolojiye ayak uyduruyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 305 esnaf üyesi ile ilçenin değerli ölçüde odaları ortasında yer alan ve 2006 yılından bu yana 4 periyottur başkanlık misyonunu yürüten Nazilli Marangoz ve Ağaç İşleri Esnaf Odası Lideri Ali Çetinkaya, üyelerinin sıkıntı anlarında yanında olmaya çalışıyor.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın’ın Nazilli ilçesinde 305 esnaf üyesi ile ilçenin değerli ölçüde odaları ortasında yer alan ve 2006 yılından bu yana 4 periyottur başkanlık misyonunu yürüten Nazilli Marangoz ve Ağaç İşleri Esnaf Odası Lideri Ali Çetinkaya, üyelerinin güç anlarında yanında olmaya çalışıyor. Devlet takviyeleri başta olmak üzere birçok alanda takviyeleri üyelerine kazandıran Lider Çetinkaya, “Esnafımızı yaşatmak misyonumuz. Git gide berbata giden esnafımızın durumunu düzeltmek için her türlü takviyesi vermeye devam edeceğiz” dedi.

2006 yılından bu yana 4 devirdir Nazilli Marangoz ve Ağaç İşleri Esnaf Odası’nın başkanlığını yapan Ali Çetinkaya, Yeni Sanayi Sitesi içerisinde bulunan üye esnafları ile sık sık bir ortaya gelerek problemleri ile yakından ilgilenmeye devam ediyor. Bilhassa yeni teknolojiye uygun ekipmanlarla çalışmaları ve ekmeklerini kazanmaları için uğraş veren Lider Çetinkaya, son olarak bir üyesini devlet hibe takviyesinden de yararlandırarak müşterilerine daha düzgün, daha süratli ve daha çağdaş hizmet vermesini sağladı. Üye esnafını ziyaret eden Lider Çetinkaya: “Üyemizin işlerini geliştirmesi ve müşterilerine daha yeterli hizmet verebilmesi için yeni teknoloji ekipmanlara muhtaçlığı vardı. Birlikte hibe takviyesine başvurduk. Eğitim aldıktan sonra ekipmanlarını da aldı ve hibe dayanağı ile birlikte büsbütün yenilenmiş oldu. Lider olarak üyelerimizin güç günlerinde yanında olmak değerli ölçüde misyonum. Üyelerimizi devletimizin her türlü takviyelerinden yararlandırmaya devam edeceğiz. Esnafımızı yaşatmak misyonumuz. Git gide berbata giden esnafımızın durumunu düzeltmek için her türlü dayanağı vermeye devam edeceğiz” dedi.

“Hizmetler yeni periyotta artarak devam edecek”

Nazilli Marangoz ve Ağaç İşleri Esnaf Odası’nın Şubat 2022’de yapılacak genel heyetinde tekrar vazifeye talip olduğunu söz eden Lider Ali Çetinkaya: “4 devirdir sürdürdüğüm başkanlık misyonumu bir devir daha sürdürmek gayesiyle 2022’de yapılacak genel şurada tekrar aday oldum. Ben ve grubum misyona tekrar talibiz. Başkanlığım sürecinde idare ve kontrol heyetimle birlikte Nazilli’mize ve üyelerimize hoş bir oda kazandırdık. Şu anda 305 üyemiz var. Bu sayı evvelce daha azdı. Canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üyelerimize daha düzgün hizmet etmek için her vakit yanlarında oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Kooperatifleşme için çalışmalarımız oldu. Geçtiğimiz yıllarda çalışmalarımızı başlatmıştık. Lakin geçirdiğimiz ekonomik krizlerden ve pandemiden ötürü bu projemiz sekteye uğradı. Kooperatifleşmek için uğraşlarım devam edecek. Pandemi devrinde devletimizin vermiş olduğu bin liralık krediyi çabucak hemen tüm üyelerimize kullandırdık. Marangozlar Odası benim dördüncü evladım üzere. İnşallah güzeli olur” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Siyaset

Ali Çetinkaya, Esnaf Odası, Nazilli, Esnaf, Siyaset, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.