Muradiye OSB Zeytin Dalı Kısa Film Yarışması ödül töreni yapıldı

Manisa’da düzenlenen “Muradiye OSB Zeytin Kısmı Kısa Sinema Yarışması”nda dereceye girenlere mükafatları verildi. Manisa’da düzenlenen …

27.03.2022
Muradiye OSB Zeytin Dalı Kısa Film Yarışması ödül töreni yapıldı

Manisa’da düzenlenen “Muradiye OSB Zeytin Kısmı Kısa Sinema Yarışması”nda dereceye girenlere mükafatları verildi.

Manisa’da düzenlenen “Muradiye OSB Zeytin Kolu Kısa Sinema Yarışması”nda dereceye girenlere mükafatları verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Muradiye OSB tarafından Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, organize sanayi bölgelerinin yalnızca üretim yapılan, mekanik ve otomatik yerler olmadığını söyledi.

OSB’lerin odağında insanın olduğunu vurgulayan Turan, “İnsanların gereksinimi olan konuların başında da kültür ve sanat fkent aydın haberleriliyetleri geliyor. Muradiye Organize Sanayi Bölgemiz, hakikaten bu manada bir birincii gerçekleştirdi. 4 farklı branşta, ismi de Manisa’mıza has ve sembolik bir kıymeti de var. Tebrik ediyoruz, uzun metrajlı olanını da bekliyoruz.” diye konuştu.

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İdare Heyeti Lideri Osman Kıvırcık da organize sanayi bölgelerini parsel üreten, arsa tahsis eden yerlerden çıkarıp, topluma toplumsal yarar sağlayan kuruluşlar da olabileceğini gösterdiklerini lisana getirdi.

Toplumsal sorumluluk projeleriyle kültüre ve sanata her vakit dayanak olduklarını belirten Kıvırcık, “Binlerce kişinin çalıştığı sanayi bölgelerimizi, buradaki çalışanlarımızı daha fazla kültür ve sanatla buluşturmalıyız. Bugün burada bunu sağlamanın memnunluğu içerisindeyiz.” dedi.

Müsabakanın heyet üyelerinden oyuncu Mehmet Usta ise yarışın devamının gelmesini temenni ederek, “Sanayi bölgelerimizde yalnızca üretim yapılmıyor, oralar soğuk kentler değil. Bilimin ve sanatın da olduğu yerler. Umarım, her sanayi bölgesinde birer tane kültür sanat merkezi olur, kültür ve sanatla hayata tutunacağız.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde “Ahmet Bedevi Senaryo Destek”, “Gençler Kurmaca”, “Büyükler Belgesel”, “Büyükler Kurmaca” kategorilerinde dereceye girenlere ve heyet özel mükafatını kazananlara mükafatları takdim edildi.

Ödül merasimine, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Vali yardımcıları Aydın Memük ve Mevlüt Özmen, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Mehmet Yılmaz ile müsabakanın heyet üyeleri Aytaç Şaşmaz, Mehmet Usta, Naim Kanat, Sinan Sertel ve Halil Kardaş da katıldı.

kent aydın haberleri / Ahmet Bayram – Şimdiki

Kültür,Sanayi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.