Lviv Belediye Başkanı Sadoviy: Rusya Lviv’i vurarak Başkan Biden’a selam gönderdi

Lviv Belediye Lideri Andriy Sadoviy, Polonya sonuna yakın aralıkta bulunan Ukrayna’nın Lviv kentinin vurulmasının ABD Lideri Joe Biden’ın Polonya …

27.03.2022
Lviv Belediye Başkanı Sadoviy: Rusya Lviv’i vurarak Başkan Biden’a selam gönderdi

Lviv Belediye Lideri Andriy Sadoviy, Polonya sonuna yakın aralıkta bulunan Ukrayna’nın Lviv kentinin vurulmasının ABD Lideri Joe Biden’ın Polonya’da olduğu güne denk getirildiğini belirterek, “Rusya, Polonya’da bulunan Lider Biden’a selam gönderdi” dedi.

Rusya Ukrayna’nın kentlerini vurmaya devam ediyor. Ukrayna’nın Polonya hududuna 70 kilometre kadar uzaklıkta bulunan Lviv kenti Rus ordusunun maksadı oldu. Lviv Belediye Lideri Andriy Sadoviy ve Lviv Valisi Maksim Kozitskiy kentteki siren sesleri devam ederken bir basın toplantısı düzenledi.

“ŞEHİRDE 2 FARKLI NOKTA 2’ŞER DEFA VURULDU”

Lviv Valisi Maksim Kozitskiy kentte vurulan noktalara değinerek, “İyi akşamlar. Sirenler hala çalıyor süratli olalım. Bugün altyapı bakımından değerli olan 2 yer bombalandı. Yakıt deposu ve askeri fabrika vuruldu. Her iki noktaya da 2’şer roket atıldı. Olayda can kaybı yaşanmadı, yangın söndürme çalışmaları sürüyor” sözlerini kullandı.

“TÜM KENTLER GÜÇ DURUMDA”

Belediye Lideri Andriy Sadoviy, Polonya hududuna yakın uzaklıkta bulunan Lviv kentinin vurulmasının sebebinin Lider Biden’in Polonya’da olması nedeniyle gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu son bir hafta içindeki ikinci atak. Altyapı maksat alındı. Kentte önemli manada ziyan kelam gelimi edilen. Hücum sonucunda oluşan patlama dalgaları okul ve anaokulu üzere eğitim kurumlarına ziyan verdi. Camlar parçalandı lakin can kaybı yaşanmazken birtakım vatandaşlar yaralandı. Bugünkü ataklarla agresif ülke, Polonya’da bulunan Lider Biden’e selam gönderdi. Lviv Polonya’ya 70 kilometre kadar uzaklıkta. Tüm dünya anlamalı ki tehdit çok önemli. Kimse gelecekteki planlarını bilmiyor. Tüm kentler sıkıntı durumda. Umarım can kayıpları az yaşanır. Ne kadar silah elimizde olursa, ne kadar roket imha silahlarına sahip olursak o kadar süratli olacak bizim zaferimiz” biçiminde konuştu.Bir gazetecinin, “Yabancı ülke vatandaşı olan gazetecilerinin canlı yayında vurulan noktaları göstermesine nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna Vali Kozitskiy, “Yabancı gazeteciler sıcak çatışma bölgelerinde fazlaca bulundular. Sizler bizim barış içinde bir kent olduğumuzu anlamalı ve gazetecilik kurallarına uymalısınız” formunda karşılık verdi.

“TEHLİKE ÇOK YÜKSEK”

Belediye Lideri Sadoviy ise, “Şehirdeki güvenlik düzeyini artıracak mısınız?” sorusuna, “Biz 25 Şubat’tan evvel askeri noktaları Lviv’den çıkardık. Agresif ülke sivil yerleri vuruyor. Bundan ötürü kentimizde tehlike çok yüksek. Rus roketlerinin bir sonraki maksadını bilmiyoruz. Sivastopol’den fırlatılan füzeler yalnızca Lviv’i vurmadı. Biz hepimiz tıpkı durumdayız. Ne kadar süratli roket imha silahlarını alırsak kentimiz o kadar inançlı olacak. Sizden ricam sığınaklara gidin sizin sıhhatiniz bizim için kıymetli. Teşekkürler” biçiminde yanıt verdi.

AKIN SONRASI GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan Rusya tarafından akşam skent aydın haberleritlerinde Ukrayna’nın Lviv kentinde gerçekleştirilen hücumların akabinde yeni imgeler kaydedildi. Rus ordusunun 3 roket saldırısı düzenlediği kentte en son Lviv Valisi Maksim Kozitskiy 5 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

aydın haberleri / Dünya

Lviv,Saldırı,Şehirde,Başkan,Roket,Nokta,Rus,Polonya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.