Meteoroloji Duyurdu! Hava Sıcaklıkları 8 Derece Azalıyor, Sağanak ve Kar Geliyor

Meteoroloji’nin son hava durumu raporuna nazaran bugün Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu …

19.11.2021
Meteoroloji Duyurdu! Hava Sıcaklıkları 8 Derece Azalıyor, Sağanak ve Kar Geliyor

Meteoroloji’nin son hava durumu raporuna nazaran bugün Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Kütahya, Gümüşhane ve Malatya etraflarında yağış bekleniyor. Yağış…

Meteoroloji’nin son hava durumu raporuna nazaran bugün Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Kütahya, Gümüşhane ve Malatya etraflarında yağış bekleniyor. Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesitlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar biçiminde olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının İç Ege, İç Anadolu ve Karadeniz’de 4 ila 8 derece azalacağı belirtildi.

Meteoroloji Duyurdu! Hava Sıcaklıkları 8 Derece Azalıyor, Sağanak Ve Kar Geliyor 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemiz genelinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Kütahya, Gümüşhane ve Malatya etraflarının yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; çoklukla yağmur ve Sağanak, Batı Karadeniz’in iç kısımlarının yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer Kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği varsayım ediliyor.

Yarın kar geliyor

Meteoroloji Duyurdu! Hava Sıcaklıkları 8 Derece Azalıyor, Sağanak Ve Kar Geliyor 2

Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Meteoroloji’nin son Hava Durumu raporuna nazaran yarın Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Kaynak: Onedio

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.