Kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu sera ile örnek oldu

Isparta’nın Atabey ilçesinde bayan teşebbüsçü Leyla Aydın’ın Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun dayanağıyla kurduğu Isparta’nın …

14.12.2021
Kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu sera ile örnek oldu

Isparta’nın Atabey ilçesinde bayan teşebbüsçü Leyla Aydın’ın Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun dayanağıyla kurduğu Isparta’nın birinci kesme gül serası Isparta Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik takımı tarafından incelendi.

ISPARTA (rehberaydin.com) – Isparta‘nın Atabey ilçesinde bayan teşebbüsçü Leyla Aydın‘ın Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun dayanağıyla kurduğu Isparta‘nın birinci kesme gül serası Isparta Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik takımı tarafından incelendi.

Bölümde muhtaçlığın birden fazla vakit Kolombiya, Hindistan ve Hollanda üzere yabancı ülkelerden karşılandığı bilinen kesme gülde, Türkiye’deki üretimde yaygınlaşmaya başladı. Isparta Atabey ilçesinde bayan teşebbüsçü Leyla Aydın tarafından Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun dayanağıyla toplam 7 bin 800 metre kadarkare kapalı alan içerisinde 9 çeşit eser bulunan yarısı kırmızı kalan kısmı ise beyaz, pembe, fuşya, sarı, dolca vita ve krem renkli güllerden oluşan Isparta’nın birinci kesme gül serası geçtiğimiz Ağustos ayı açıldı.

Isparta Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik grubu bugün Leyla Aydın’ın kesme gül serasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu ziyaretin akabinde Isparta Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “Katma kıymeti yüksek, ihraç edilebilir, geliri yüksek eserler ve çiçekler üreten bu üzere tesislerin artması için her türlü takviye verilecektir” tabirlerine yer verildi. – ISPARTA

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.