Kabine, bir ilkle Beştepe’de toplanıyor! Masada savaş ve ekonomi konuları var

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine yarın toplanacak. Kritik toplantının ana gündem unsurları iktisat ve Rusya-Ukrayna savaşı olacak …

15.03.2022
Kabine, bir ilkle Beştepe’de toplanıyor! Masada savaş ve ekonomi konuları var

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine yarın toplanacak. Kritik toplantının ana gündem unsurları iktisat ve Rusya-Ukrayna savaşı olacak. Toplantının akabinde Erdoğan, millete sesleniş konuşmasının yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığı misyonuna getirilen Vahit Kirişci de birinci defa Kabine’ye katılacak.

Son olarak 28 Şubat Pazartesi günü toplanan Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında salı günü bir ortaya gelecek. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı vazifesine getirilen Vahit Kirişci sefer katılacak.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Kritik toplantının ana gündem hususları de muhakkak oldu. En kıymetli konusu Rusya-Ukrayna savaşı olacak. Toplantıda Erdoğan’ın yürüttüğü diplomasi trafiği hakkında kabine üyelerine bilgi vermesi bekleniyor. Ayrıyeten Türkiye’nin uğraşları sonucunda, Rusya ve Ukrayna Dışişleri bakanlarının birinci sefer bir ortaya geldiği Antalya Diplomasi Forumu’nun yansımaları ele alınacak.

ENFLASYON VE EKONOMİK GELİŞMELER

Başta enflasyonla gayret olmak üzere ekonomik gelişmelerin de masaya yatırılacağı kabine toplantısında koronavirüs ile gayret de ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının akabinde millete sesleniş konuşması yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı, Kabine, Siyaset, Yeni, Haberler

Kabine ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.