Dünyanın gözü bu görüşmede! Savaşın seyrini değiştirecek zirveye dakikalar kaldı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgalinde 19. güne girilirken, dünyanın gözü savaşı sonlandıracak bir ateşkese çevrilmiş durumda. İki ülke …

14.03.2022
Dünyanın gözü bu görüşmede! Savaşın seyrini değiştirecek zirveye dakikalar kaldı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgalinde 19. güne girilirken, dünyanın gözü savaşı sonlandıracak bir ateşkese çevrilmiş durumda. İki ülke heyetlerinin birinci 3 çeşit görüşmelerinden somut bir sonuç elde edilemezken, gözler bugün yapılacak 4. müzakereye çevrildi. Rusya-Ukrayna heyetleri ortasında gerçekleşecek tepe Türkiye skent aydın haberleriti ile 11.30’da çevrim içi olarak yapılacak.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, müzakerelerin dördüncü tipinin bugün yapılacağını duyurdu. Bu açıklamanın çabucak akabinde Ukrayna heyetinin lideri Devlet Başkanlığı Ofisi Lider Yardımcısı Mrehberaydin.comil Podolyak da görüşmenin yapılacağını doğruladı.

DÖRDÜNCÜ GÖRÜŞME BUGÜN Skent aydın haberleriT 11.30’DA

Podolyak, çalışma kümelerinin daima çalıştığını ve çeşitli bahislerin dikkat gerektirdiğini söyledi. Müzakerelerin dördüncüsü Türkiye skent aydın haberleriti ile 11.30’da çevrim içi olarak yapılacak.

“HEYETLER YAKINDA ORTAK BİR YERE ULAŞABİLİR”

Rus Haber ajansı TASS da müzakere heyetindeki üyelerin açıklamalarına yer verdi. Şu ana kadar elle tutulur ilerleme sağlanamadığı söz edildi, iki heyetin yakında ortak bir yere ulaşabileceği belirtildi.

ZELENSKİ: HEYETLERİN VAZİFESİ PUTİN İLE GÖRÜŞME

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski de müzakerelerle ilgili açıklama yaptı. Zelenski, Rusya ile Ukrayna ortasındaki müzakerelere katılan heyetlerin misyonunun, iki ülkenin devlet liderlerinin katılacağı bir toplantıyı organize etmek olduğunu söyledi. Görüşmenin gerçek sonuçlara odaklanması gerektiğini vurguladı.

BİRİNCİ 3 TIPTA NELER YAŞANDI?

Rus ve Ukraynalı heyetler, birinci olarak Belarus’un Ukrayna sonundaki kenti Gomel’de, 28 Şubat’ta bir ortaya gelmişti. Yaklaşık 6 skent aydın haberlerit süren görüşme sonrası Rus heyet, “Genel konumları belirleyebileceğimiz kimi noktalar tanımladık” açıklaması yapmıştı.

İkinci çeşit görüşme Polonya’nın Brest kentinde 3 Mart’ta gerçekleşmişti. Orada da sivillerin tahliyesi için ortak insani koridor oluşturulması konusunda görüş birliğine varılmış, sivillerin tahliyesinde muhtemel süreksiz ateşkes konusunda mutabık kalınmıştı.

Üçüncü cins ise Belarus’un Brest kentinde gerçekleşmiş, insani koridorlar konusunda olumlu sonuçlar alınmıştı.

Ukrayna, Kremlin, Moskova, Rusya, Dünya, Yeni, Haberler

Görüşme,Ukrayna,Müzakere,Rus,Başkan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.