İsrail Gazze’yi vurdu! Hamas, roketlerle karşılık verdi

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ilişkin bir noktayı vurduğunu duyurdu …

19.04.2022
İsrail Gazze’yi vurdu! Hamas, roketlerle karşılık verdi

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ilişkin bir noktayı vurduğunu duyurdu. İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyen İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğini duyurdu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, dün yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin coğrafyasında son devirde artan tansiyondan Hamas’ı sorumlu tutmuştu. İsrail ordusu yaptığı yazılı açıklamada, Hamas’a ilişkin savaş gereci üretimi yapılan bir atölyenin vurulduğunu kaydetti.

ATÖLYEYE SALDIRDILAR

“Savaş uçakları bu gece birkaç hamleyle Gazze Şeridi’ndeki birkaç maksada ve Hamas’a ilişkin savaş gereçlerinin üretildiği bir atölyeye taarruz düzenledi” tabiri kullanılan açıklamada, kelam gelimi edilen hamlenin Demir Kubbe sisteminin Gazze’den ateşlenen bir roketi imha ettiği atağa karşılık olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

HAMAS ROKETLERLE KARŞILIK VERDİ

Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyen İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğini duyurdu. El-Kassam’dan yapılan yazılı açıklamada, “Hava savunmamız, salı sabahı mahallî skent aydın haberleritle tam 01.35’te Gazze Şeridi semalarındaki Siyonist savaş uçaklarına karadan havaya roketlerle karşılık vermiştir” tabirleri yer aldı.

İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğine ait açıklamayı el-Kassam Tugayları 2012’den bu yana birinci kere yapıyor.

MEYYİT YA DA YARALI BİLGİSİ YOK

Kelam Gelimi Edilen hücumda kayıp ya da yaralanmalara ait Filistin Sıhhat Bakanlığından ve İsrail ordusundan şimdi açıklama gelmedi.

MESCİD-İ AKSA’YA BASKINLAR ARTTI

Fanatik Museviler, 15 Nisan Cuma günü başlayan ve bir hafta sürecek Hamursuz Bayramı’nda Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarını artırdı. Yahudi yerleşimci kümelere Aksa’ya baskınlarında İsrail polisi de eşlik ediyor. Mescid-i Aksa’ya geçen cuma günü sabah namazının akabinde baskın düzenleyen İsrail güçleri, içeridekilere ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve kauçuk kaplı mermiyle müdahale etmişti. Aksa’ya bir baskın daha düzenleyen İsrail polisi, Filistinlileri zorla dışarı çıkarmış ve Harem-i Şerif’in kapılarını Filistinlilere kapatmıştı. Ürdün’e bağlı Kudüs İslami Vakıflar Yönetimi, bugün 561 Yahudi yerleşimcinin İsrail polisi müdafaasında Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıklamıştı.

kent aydın haberleri / Hamdi Yıldız – Dünya

İsrail,Aksa’ya,Savaş,Gaz,Baskın,Hava,Karşılık ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.