Zelenskiy: Rusya Donbas için savaşa başladı

Zelenskiy, yayımladığı görüntü bildirisinde, Rus ordusunun Donbas’ta tkent aydın haberlerirruza başladığını, ne kadar Rus askeri sevk edilirse …

19.04.2022
Zelenskiy: Rusya Donbas için savaşa başladı

Zelenskiy, yayımladığı görüntü bildirisinde, Rus ordusunun Donbas’ta tkent aydın haberlerirruza başladığını, ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin bölgeyi ve devleti savunacağını belirtti.Zelenskiy, “Artık Rus birliklerinin uzun müddettir hazırl…

Zelenskiy, yayımladığı görüntü iletisinde, Rus ordusunun Donbas‘ta tkent aydın haberlerirruza başladığını, ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri‘nin bölgeyi ve devleti savunacağını belirtti.

Zelenskiy, “Artık Rus birliklerinin uzun müddettir hazırlandıkları Donbas için savaşa başladığını söyleyebiliriz. Artık Rus ordusunun değerli bir kısmı bu tkent aydın haberlerirruza odaklanmış durumda. Oraya ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin, savaşacağız. Kendimizi savunacağız. Bunu her gün yapacağız. Ukrayna’ya ilişkin hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Rus ordusunun Ukrayna’ya karşı füze taarruzlarını azaltmadığını ve bu füze taarruzlarının savaşın durumunu değiştirmediğini kaydeden Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik füze ataklarının stratejik saçmalık olduğunu ve bunun Rusya’nın kendi kendini silahsızlandırmasına yol açacağını savundu.

Zelenskiy, Rusya’nın sabah skent aydın haberleritlerinde Lviv, Dnipropetrovsk ve Ukrayna’nın öbür kentlerine düzenlediği füze saldırısının Ukrayna’nın, tüm dünyanın ve tarihin Rusya’dan Ukrayna’ya saldırmasından çok daha fazlasını alacağı manasına geldiğini lisana getirdi.

Zelenskiy ayrıyeten, savaş sonrası ülke iktisadının gelişimine ait net bir anlayışın geliştirilmesi gerektiğini kaydederek, “Elbette küçük ve orta ölçekli işletmelere vergiler ve idari şartlar açısından en rahat ve özgür ortam sağlanmalıdır” halinde konuştu.

Dijitalleşme, güvenlik, savunma potansiyelinin yeni bir düzeye çıkarılmasının en değerli önceliklerinden olduğunu, ayrıyeten yargı, yolsuzlukla uğraş ve öteki değerli ıslahatların da tamamlanmasının kıymetini vurgulayan Zelenskiy, tüm hali hazırda görülenin, “savaştan sonra bir yıl içinde, beş yıl içinde, on yıl içinde, yirmi yıl içinde Ukrayna’nın nasıl olacağına dair bir vizyon için çalışması” gerektiğini belirtti.

Zelenskiy, “Savaş bittiğinde tam olarak hazır olmamız için detaylı bir halde çalışmak gerekiyor. Yıkılanların onarımını, devlet yapılarının modernizasyonunu ve Ukrayna’nın gelişiminin azamî hızlandırılmasını sağlayan kapsamlı bir plan geliştiriyoruz” sözünü kullandı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.