Rusya: Lviv’de ABD ve Avrupa’dan gelen silahların bulunduğu merkezi vurduk

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’da savaştaki hareketlerine ait açıklamalarda bulundu.Yüksek hassasiyetli …

19.04.2022
Rusya: Lviv’de ABD ve Avrupa’dan gelen silahların bulunduğu merkezi vurduk

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’da savaştaki hareketlerine ait açıklamalarda bulundu.Yüksek hassasiyetli füzelerle Kiev bölgesinde Vasbirinciiv yerleşim ünitesinde büyük bir cephaneliği yok ettiklerini belirten Konaşenk…

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’da savaştaki aksiyonlarına ait açıklamalarda bulundu.

Yüksek hassasiyetli füzelerle Kiev bölgesinde Vasbirinciiv yerleşim ünitesinde büyük bir cephaneliği yok ettiklerini belirten Konaşenkov, “Sabahleyin, Rus hava kuvvetlerinin havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzeleriyle Lviv yakınlarında Ukrayna ordusunun Lojistik Kuvvetleri Komutanlığının 124. Müşterek Dayanak Merkezi vuruldu. Burada, son 6 gün içinde ABD ve Avrupa ülkelerinden Ukrayna’ya teslim edilönemli ölçüde miktarda yabancı silah partisinin bulunduğu lojistik merkezi yok edildi.” sözlerini kullandı.

Rus hava ve uzay kuvvetlerinin havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli roketlerle bir gün içerisinde Ukrayna’ya ilişkin 16 askeri objeyi yok ettiğini kaydeden Konaşenkov, operasyonel hava birliğinin ise 84 askeri objeyi vurduğunu aktardı.

Konaşenkov, bunlar ortasında Dnipro’da Toçka-U taktik füzeleri başlığı tamirat fabrikası, bölgesel savunma taburu komuta merkezi ve cephanelikler olduğunu söz etti.

Füze ve topçu birliklerinin 331 askeri objeyi ateş altına aldığını lisana getiren Konaşenkov, “Bugüne kadar Ukrayna ordusuna ilişkin 139 uçak, 483 insansız hava aracı, 250 hava savunma füze sistemi, 2 bin 337 tank ve zırhlı araç, 254 çok namlulu roketatar, 1009 obüs ve havan topu, 2 bin 196 özel askeri araç imha edildi.” dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri