Erzurum’da gençlik buluşması

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Lideri Binali Yıldırım telefonla bağlanarak Erzurum’da gençlerle buluştu. ERZURUM …

27.12.2021
Erzurum’da gençlik buluşması

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Lideri Binali Yıldırım telefonla bağlanarak Erzurum’da gençlerle buluştu.

ERZURUM (rehberaydin.com) – Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Lideri Binali Yıldırım telefonla bağlanarak Erzurum‘da gençlerle buluştu.

Programa telefonla bağlanan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Lideri ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır Erzurum‘da 81 ilin gençlerinin daveti üzerine 2. Gençlik buluşmasında öğrencilerle bir ortaya geldi. Programa. son Başbakan, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da telefonla bağlanarak gençlerin sorularını yanıtladı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin ağırladığı 81 ilin gençleri, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ile bir ortaya geldi.

Palandöken’de bir otelde gerçekleşen toplantıda AK Partili Çakır, gençlerle söyleşti ve sorularını yanıtladı. Epey samimi bir atmosferde gerçekleşen toplantıda gençlere seslenen AK Partili Burhan Çakır, “Bu kutlu yolda değerli ölçüde güç ve güç kaynağımız siz gençlerimizdir. Ülkemizin kalkınmasında, ilerlemesinde, daha müreffeh ve demokratik düzeye ulaşmasında gençlerimiz en ön sırada yer alıyor” dedi.

Gençlerin kendine güvenen, ulusal şuur ve şahsiyet sahibi nitelikli bireyler olarak kendilerini en âlâ biçimde yetiştirmeleri gerektiğini kaydeden Çakır, bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da gençlere her türlü dayanağa vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Gençlere yönelik, “Sizler 2053 ve 2071 amaçlarımızı hayata geçirecek olan nesillersiniz, istikbal ümidimiz, göz bebeğimizsiniz” diye seslenen Çakır şunları kaydetti: “Bizim gençlerimize olan sevgimiz, muhabbetimiz lafta değil. Biz gençlerimizi siyasi materyal, oy oranı olarak görmüyoruz. Sizleri her manada geliştirmek, dünyaya entegre etmek ve refaha kavuşturmak için çalışıyoruz. Ülkemizi en yeterli formda dünya ülkeleri ortasında en üst düzeydeki amaçlara taşıyacak olan güç, irade ve güç gençlerimizde var. Her alanda Elif üzere dimdik durmalarına vurgu yaparak, spordan bilime, sanattan siyasete, tarımdan endüstriye kadar gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Binali Yıldırım telefonla bağlandı

Programda daha sonra gençlerin ağır isteği üzerine son Başbakan Binali Yıldırım da telefonla bağlanarak gençlerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Kurulu 8. Tepesi’nde Aksakallılar Kurulu’na Türkiye’nin Aksakalı olarak atadığı Binali Yıldırım, programda hayatını, yaşadıklarını ve anılarını anlattı, projelerden bahsetti.

Aksakallılar Kurulunun emeli ile ilgili soruları yanıtlayan Yıldırım, “Amacımız Kafkaslar’da, Orta Asya’da ve Balkanlar’da bir birlik oluşturmak. Bu birliğin gayesi ülkeler ortasındaki kültürel geçişleri, lisan ve iş birliğini geliştirmek. Malum bu devletlerin birçoğu 1920-1991 ortasında Sovyetler Birliği bünyesinde kaldı, lisanlarını ve alfabelerini değiştirmek zorunda kaldılar. Türk devletleriyiz lakin birbirimizle anlaşamıyoruz. Bu 7 ülkenin nüfusu 160 milyon, toplam ihracatı 450 milyar, gayri safi ulusal hasılası 1,5 trilyon dolar. Bu birlik dünyanın 13. büyük iktisadı fakat kendi ortalarındaki ticaret 20 milyar dolar kadar. Çok lakin çok küçük bir hisse. Hedef birbirleri ile ticaretlerinin artırılması, ortak refahın yükseltilmesi, kültürel etkileşimin sağlanması, ticaretin, nakliyatın ve güç güvenliğinin önündeki manilerin azaltılması, ortak savunma konseptinin geliştirilmesi, komşu coğrafyalarla uygun bağlantıların tesis edilmesi. Burada da baş aktör Türkiye” diye konuştu.

Yıldırım, siyasi hayatında ‘keşke yapmasaydım’ dediği bir şeyin olmadığını, ‘keşke şunu da yapsaydım’ dediği şeyler olduğunu, planladıkları ve hayal ettikleri her işi hayata geçirdiklerini aktardı.

15 Temmuz’da yaşadıklarını da anlatan Binali Yıldırım, “Millet olarak 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Dualarımızla, Fatrehberaydin.comlarımızla, minnet ve şükranlarımızla onların aziz anılarını her vakit yaşatacağız. Biz şehitlik mertebesini ölümsüz sayan bir inancın, bir medeniyetin mirasçılarıyız. Onların ölmediklerine, canlı olduklarına inandığımız için şehitlerimizin gözlerinin bizim üzerimizde olduğunu düşünüyoruz. Onların uğruna canlarını feda ettikleri bedeller bizim için kutsaldır. Bu kıymetleri son nefesimize kadar koruyacağız.” sözleriyle kelamlarını tamamladı.

Samimi ve sıcak ortamda gerçekleşen buluşmada, Yıldırım esprilerle de gençleri güldürdü.

Erzincan Milletvekili Burhan Çakır da, gençlere davetlerinden ötürü teşekkür ederek, “Ülkemizi, insanlığı geliştirmek için uğraş göstereceğinize, girişimciliğe ehemmiyet vereceğinize ve gerektiğinde ülkemizi her yerde çok düzgün bir formda temsil edeceğinize yürekten inanıyorum. Hangi kurallar altında olursa olsun yanlışsız ve adil insan olmanızı, evvel kendinize, sonra etrafınıza örnek olarak bildiklerinizi yansıtmanızı ve amaçlarınıza ulaşmak için hiç vazgeçmemenizi tavsiye ediyorum. Hepinize sıhhat, huzur, memnunluk ve rahmet dolu bir ömürler diliyorum.” biçiminde konuştu.

Programa Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Erzurum Bölge Lideri Bülent Yıldırım, Erzincan Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürü Serkan Aydın, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Daire Lideri Ergün Engin ile 81 ilin gençlerinden oluşan çok sayıda öğrenci katıldı. – ERZURUM

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.