Aydın Lisesi’nde ‘Akademisyenlerin derslere girmesi projesi’ kesintisiz devam ediyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında düzenlenen protokol kapsamında ‘Akademisyenlerin Derslere …

27.12.2021
Aydın Lisesi’nde ‘Akademisyenlerin derslere girmesi projesi’ kesintisiz devam ediyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında düzenlenen protokol kapsamında ‘Akademisyenlerin Derslere Girme Projesi’ni 4 Kasım 2019 tarihinde başlatan ve birinci uygulayan Aydın Lisesi, projeyi kesintisiz devam ettiriyor.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında düzenlenen protokol kapsamında ‘Akademisyenlerin Derslere Girme Projesi’ni 4 Kasım 2019 tarihinde başlatan ve birinci uygulayan Aydın Lisesi, projeyi kesintisiz devam ettiriyor.

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Akademisyenlerin Derslere Girmesi Projesi’ kapsamında Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi ortasında imzalanan protokol gereği liselerde fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerine üniversiteden akademisyenler giriyor. Aydın Lisesi’nde şimdiye kadar proje kapsamında toplam 22 akademisyen öğrencilerle buluştu.

Aydın Lisesi Müdürü Serkan Akyol, “4 Kasım 2019 tarihinde başladığımız proje kapsamında pandeminin başladığı Mart 2020 tarihine kadar toplam 18 akademisyen hocamızı okulumuzda konuk ettik. Hocalarımız kendi alanlarında derslere girdi. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı başından bugüne Aydın Adnan Menderes Üniversitesi hocalarımızdan Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Kolu’ndan Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan, Eğitim Fakültesi PDR Ana Bilim Kolu’ndan Prof. Dr. Yalçın Özdemir, Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Kolu’ndan Prof. Dr. Ilgaz Akdoğan ve en son Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Ana Bilim Kısmı’ndan Prof. Dr. M. Haydi Yaşa derslerimize katıldı. Bugüne kadar derslerimize giren akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuşarak periyot sonuna kadar 42 akademisyenin derslere katılmasının planlandığını belirtti. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.