Emri dinlemeyip ordudan firar ettiler! Yüzlerce İngiliz askeri Ukrayna saflarında savaşa katılıyor

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, buyruklara itkent aydın haberlerit etmeyen yüzlerce İngiliz askerinin savaşmak için …

10.03.2022
Emri dinlemeyip ordudan firar ettiler! Yüzlerce İngiliz askeri Ukrayna saflarında savaşa katılıyor

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, buyruklara itkent aydın haberlerit etmeyen yüzlerce İngiliz askerinin savaşmak için istekli olarak Ukrayna’ya gitmiş olabileceği açıklandı.

Rusya- Ukrayna savaşı 15. günde devam ederken, bölgede yaşanan çatışmalar devam ediyor. Birçok ülkeden Ukrayna’ya istekli olarak savaşmaya gelen bireylerin sayısı her geçen gün artarken İngiltere’den dikkat çeken bir haber geldi. İngiliz ordusundan verilen bilgilendirme argümanında, buyruklara itkent aydın haberlerit etmeyen yüzlerce İngiliz askerinin, savaşmak için Ukrayna’ya gitmiş olabileceğini bildirdi.

ORTADAN KAYBOLAN ASKERLER UKRAYNA’YA GİTMİŞ OLABİLİR

İngiliz ordusu, buyruklara itkent aydın haberlerit etmeyen yüzlerce İngiliz askerinin savaşmak için Ukrayna’ya gitmiş olabileceğini bildirdi. İngiliz basınında yer alan habere nazaran, ortadan kaybolan kimi askerlerin, savaşmak için Ukrayna’ya gitmiş olabileceği yazılırken bu askerlerin “gönüllü” da Ukrayna’ya gitmiş olabileceğini belirtildi.

“DİSİPLİN VE İDARİ SONUÇLARLA KARŞILAŞACAKLAR”

İngiltere Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda, Tüm hizmet işçisinin “bir sonraki emre kadar Ukrayna’ya seyahat etmesinin yasak olduğunu” açıklamıştı. Yaşanan emre itkent aydın haberleritsizlik durumu sonrası yeni bir duyuru daha yapan bakanlık, Ukrayna’ya seyahat eden çalışanın “disiplin ve idari sonuçlarla” karşı karşıya kalacağını bildirdi.

“UKRAYNA’YA YARDIM ETMENİN BİRÇOK YOLU VAR”

Ukrayna’ya yardım etmenin birçok yolunu olduğuna işaret eden Savunma Bakanı Wallece, “Uygun biçimde eğitilmedikçe, silahlı kuvvetlerin tecrübeli bir üyesi değilseniz, Ukrayna’nın güvenliğine katkıda bulunmanız için daha güzel yollar olduğunu düşünüyorum.” sözlerine yer verdi.

Ukrayna,İngiliz ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.