Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan kar yağışı açıklaması: İstanbul’da 4 gün boyunca etkili olacak

Son dakika: İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışı, bu sabah skent aydın haberleritlerinde başladı. Vatandaşların merakla takip ettiği yağış …

10.03.2022
Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan kar yağışı açıklaması: İstanbul’da 4 gün boyunca etkili olacak

Son dakika: İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışı, bu sabah skent aydın haberleritlerinde başladı. Vatandaşların merakla takip ettiği yağış hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri İmamoğlu, yağışın 4 gün boyunca tesirli olacağını ve vatandaşların “trafik boş” diyerek özel araçlarıyla yola çıkmaması gerektiğini belirtti.

Sibirya’dan geldiği belirtilen soğuk hava dalgası Aybar’ın bilhassa Marmara bölgesinde büyük bir soğuk ve kar yağışına neden olacağı istikametindeki haberler, vatandaşın gözünü bir anda hava durumuna çevirdi. Günlerdir gerek Meteoroloji gerekse uzmanlar tarafından uyarısı yapılan kar yağışı bu sabah skent aydın haberleritlerinde Silivri ve Beylikdüzü’nde tesirli olmaya başladı.

ARALIKLARLA TESİRİNİ ARTIRACAK

Kuvvetli kar yağışının orta ara yavaşlayarak tekrar tesirini artıracağı belirtilirken, asıl beklenen yağışın akşam skent aydın haberleritlerinde başlayacağı iddia ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da ili tesiri altına alan kar yağışı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

“4 GÜN BOYUNCA TESİRLİ OLACAK”

Kar yağışının 4 gün boyunca tesirli olacağını belirten İmamoğlu, “Kentimizi tesiri altına alan kar yağışının yaklaşık 4 gün boyunca devam etmesini bekliyoruz. Takımlarımız gereken tedbirleri almak için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın trafik azlığını düşünerek kendi araçlarıyla yola çıkmasını tavsiye etmiyoruz. Mümkün epey toplu ulaşım araçları kullanılmalı” dedi.

“KAR KALINLIĞININ YÜKSEK DÜZEYLERE ULAŞMASI BEKLENİYOR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu formda: “Pazartesi gününe kadar sürecek olan soğuk havayla bir arada kimi ilçelerimizde daha fazla olmak üzere kar kalınlığının yüksek sayılara ulaşacağını arkadaşlarım bana bildirdiler.

“TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN DÜŞMESİ BİZLERİ SEVİNDİRDİ”

Bugün trafik yoğunluğunun sabah skent aydın haberleritlerinde yüzde 35’lere çıktığını gördük, en ağır hali bu oldu. Vatandaşlarımızın bizimle uyumlu bir biçimde sürece dahil olmadığı takdirde İstanbul’da karla uğraşın başarılı olma talihi olmadığını söz etmiştim. Bu bakımdan bizimle uyumlu bir süreç yürüten 16 milyon İstanbullu hemşerimize teşekkür ediyorum.

“CUMA AKŞAMI DAHA ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLİYORUZ”

Biz şu anda 4 günlük vakit diliminin başlangıcındayız. Yarının akşam skent aydın haberleritlerini daha şiddetli beklediğimizi tabir edelim. Vatandaşlarımız trafiği açık görüp özel araçlarıyla alana çıkma üzere bir davranışta lütfen bulunmasınlar.

“KUZEYDE VE BATIDA DAHA FAZLA TESİRLİ OLUYOR”

Kuzeyde ve batıda şu an kar yağışı daha tesirli. Kar kalınlığı şu an Arnavutköy’de 20, Kavacık’ta 15, Çatalca’da 7 ila 10 santim ortasına ulaşmış durumda. İstanbul Havalimanı’nda da 4-5 santim oluşmuş durumda. Cuma ve sonraki günlerde görülecek kar yağışında bilhassa Anadolu Yakası’nda Çekmeköy, Pendik, Kartal kısımlarında 20 ila 40 santime ulaşabileceğini meteorolojiden arkadaşlarım bize ilettiler. Bu varsayımlara baktığımızda yurttaşlarımızın çok önlemli olması gerekiyor.”

Kar Yağışı,Gün,İstanbul,Etkili,Kar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.