Diyarbakır’da terör operasyonu: 4 gözaltı

DİYARBAKIR’da Dicle Üniversitesi yerleşkesinde terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı, ders boykotu ve sınıf boşaltma üzere hareketleri …

07.01.2022
Diyarbakır’da terör operasyonu: 4 gözaltı

DİYARBAKIR’da Dicle Üniversitesi yerleşkesinde terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı, ders boykotu ve sınıf boşaltma üzere hareketleri organize ettiği belirtilen, ortalarında hekim ve avukatın da olduğu 4 kişi gözaltına alındı.

AYDIN (rehberaydin.com) – DİYARBAKIR’da Dicle Üniversitesi yerleşkesinde terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı, ders boykotu ve sınıf boşaltma üzere aksiyonları organize ettiği belirtilen, ortalarında tabip ve avukatın da olduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları Dicle Üniversitesi yerleşkesinde terör örgütü PKK/KCK propagandası yapma, hareket ve etkinliklere katılma, basın açıklaması, ders boykotu, sınıf boşaltma, stant açma üzere fkent aydın haberleriliyetleri yürüttükleri tespit edilen Aydın Fazilet Özgür Öğrenci Derneği’nin (AYDIN-DER) kurucularına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 1’i avukat, 1’i hekim, 1’i müteahhit olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı. Dernekte ve şüphelilerin meskenlerinde yapılan aramada, yasaklı kitaplar, örgütsel dokümanlar ve çok sayıda dijital gereç ele geçirildi.Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ediyor.


aydın haberleri / Burak Emek – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.