Aydınlık Koyu

Aydınlık Koyu

Ülkemizin güzide tatil yerlerinden olan Aydın Kuşadası’nda yer alan Aydınlık Koyu ihtişamıyla dikkat çekiyor.

Aydın’ın Kuşadası ilçesi hepimizin bildiği üzere, milli parklarıyla ve plajlarıyla ün salmıştır. Özellikle Dilek Yarımadası Milli Parkı içerisinde bulunan Aydınlık Koyu’nu o plajlara örnek olarak gösterebiliriz. Dilek Yarımadası Milli Parkı içindeki en ünlü plajlardan olan Aydınlık Koyu, bölgedeki en gözde tatil yerleri arasındadır diyebiliriz. Milli parktaki 2. Plaj olarak dikkat çeken Aydınlık Koyu, giriş kapısından 5 km mesafede konumlanmıştır. Koyun en önemli özelliği, suyunun temiz, derin ve taşlık olması olduğunu söyleyebiliriz.

Aydınlık Koyu Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesi’nde tatil yapılacak yerler arasında oldukça popüler hale gelen Aydınlık Koyu hem deniziyle hem de suyuyla insanların ilgisini çekiyor. Aydınlık Koyu’nun denizi aynı zamanda kumluk, derin ve hafif eğimlidir. Her sene çok sayıda turisti ağırlayan Kuşadası’na yolunuz düştüğünde; mutlaka Dilek Yarımadası Milli Parkı içerisindeki Aydınlık Koyunu da ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Aydınlık Koyu Nerede

Kuşadası Milli Park Aydınlık koyu nerededir? Nasıl gidilir?

Ülkemizdeki insan yerleşimlerinden uzak olan nadir yerler arasında Dilek Yarımadası Milli Parkı geliyor. Yukarıda da değindiğimiz üzere Aydınlık Koyu’nun da içerisinde olduğu Dilek Yarımadası Milli Parkı içerisinde doğanın tadını çıkaracaksınız. Betonlaşmadan ve kalabalıktan uzak yemyeşil bir tatil yaşayacağınızın teminatını verebiliriz. Milli parktaki en uzun plaj olma özelliği taşıyan Aydınlık Koyu, yüzme açısından en ideal yerlerdendir. Günübirlik tesislerde misafirlerini ağırlayan Aydınlık Koyu, her anlamda ziyaretçilerinden tam not alıyor. Aydınlık Koyu’nun içinde; havlu, şezlong, satış büfeleri, tuvalet, duş, şemsiye ve kır gazinosu gibi alanlarda yer alıyor.

Aydın Kuşadası Gezilecek Yerler

Aydın Kuşadası gezilecek yerler listesi.

Aydınlık Koyu’na Nasıl Gidilir?

Kuşadası tarafında en fazla ziyaret edilenlerin başında Güzelçamlı geliyor. Bu bölgede tatilinizi doyasıya yaşayabileceğiniz birçok plaj bulunuyor. Aydınlık Koyu’na gidebilmek için öncelikle Aydın’a oradan da Kuşadası ilçesine ulaşım sağlamanız gerekiyor.

Kuşadası merkeze ulaşım sağladıktan sonra oradan minibüs ya da otobüslerle Dilek Yarımadası’na gidebilirsiniz. Aydınlık Koyu’na gitmek için Dilek Yarımadası Milli Parkı’na; Kuşadası Söke yolundan 9 km devam etmelisiniz. Davutlar ile Güzelçamlı ayrımında milli parkın kuzeyine ulaşım sağlamış olacaksınız. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Söke’ye 34 km; Kuşadası’na da 27 km mesafede bulunuyor. Dilek Yarımadası Milli Parkı Aydınlık Koyu’nda konaklama yeri yoktur. Fakat Güzelçamlı Beldesi’nde dilediğiniz gibi konaklayabilirsiniz.

Kaynaklar:

Kuşadası Belediyesi

Kuşadası Aydınlık Koyu nasıl gidilir?

Aydınlık Koyu Yol Tarifi

Kuşadası’ndan Aydınlık Koyu’na gitmek için öncelikle Davutlar , Güzelçamlı istikameti izlenmelidir. Milli Park’a giriş yapıldıktan sonra İçmeler koyu geçilmelidir. Dahili yönlendirmeler ile takribi 8 dakikalık araç mesafesi ile Aydınlık koyuna ulaşılabilir. Ayrıca Kuşadası – Aydınlık Koyu yol tarifi‘de kullanılabilir.

Milli Park Kuşadası nerededir?

Milli Park Kuşadası Dilek Yarımadası, Güzelçamlı ilçesinde bulunmaktadır. Tam adresi Güzelçamlı, 09430 Kuşadası/Aydın olarak geçmektedir.

Davutlar Milli park nasıl gidilir?

Davutlar’dan Mill Park’a gitmek için Güzelçamlı karayol tabelaları izlenmelidir. Takribi 15 dakika içerisinde Güzelçamlı ilçe merkezinde olunmaktadır. Davutlar – Milli park yol tarifi‘de güzergah için tercih edilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.