Aydın’daki su ürünleri kooperatiflerinin kiralama sorunu çözülüyor

S.S. Aydın Su Eserleri Kooperatifleri Birliği Lideri Özgür Atacan, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’a ziyaret gerçekleştirdi. AYDIN …

17.12.2021
Aydın’daki su ürünleri kooperatiflerinin kiralama sorunu çözülüyor

S.S. Aydın Su Eserleri Kooperatifleri Birliği Lideri Özgür Atacan, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’a ziyaret gerçekleştirdi.

AYDIN (rehberaydin.com) – S.S. Aydın Su Eserleri Kooperatifleri Birliği Lideri Özgür Atacan, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Aydın’daki 12 su eseri kooperatifinin meselelerini Vali Yardımcısı Arat’a aktaran Lider Atacan, vilayette birinci defa Su Eserleri Çalıştayı gerçekleştirilmesiyle ilgili de talep de bulundu.

Aydın’da balıkçılığın geliştirilmesiyle birlikte öbür meselelere ait tahliller üretilmesi gayesiyle 2017’de kurulan S.S. Aydın Su Eserleri Kooperatifleri Birliği’nin Lideri Özgür Atacan, Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat’ı makamında ziyaret etti. Lider Atacan, Su Eserleri Mühendisi Demet Bal ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, ortakların kiralamaya dönük sıkıntılarıyla ilgili taleplerini aktarırken, Aydın’da birinci kere Su Eserleri Çalıştayı yapılması için de istişarelerde bulundu. Vali Yardımcısı Arat, kiralama sorunu başta olmak üzere öbür taleplere ait ellerinden gelen tahlili sağlayacaklarını kaydetti.

“Önemli̇ Ölçüde sorun kiralamada”

Gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Lider Atacan, “Üst birlik olarak problemlerimizin tahliline ait Aydın Valimiz Hüseyin Aksoy’un bilgisi nezaretinde Vali Yardımcımız Hulusi Arat’a yönlendirildik. Aydın’daki su eserleri kooperatiflerinin problemleri ve taleplerini ilettik. Vilayetimizde halrehberaydin.comzırda mevcut bulunan 12 su eserleri kooperatifinin değerli ölçüde sorunu kiralama meselesidir. Valimiz de elinden gelen tüm çabayla kiralamayla ilgili meselelerin çözüleceğini tabir ederek bizlere takviye kelamı verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Biz üst birlik olarak Su Eserleri Merkez Birliği’ne de üyeyiz. Kooperatiflerimizin meselelerini bürokratik manada da tahlile kavuşturmakla da mükellefiz. Valimize Aydın’da birinci defa Su Eserleri Kooperatifleri Çalıştayı yapılmasıyla ilgili talebimizi de ilettik. 2022 yılı içinde geniş çaplı bir çalıştay yapılmasını da planlıyoruz” sözlerini kullandı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.