Aydın’da ‘Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması’ tamamlandı

Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Vilayet Temsilciliğinin iş birliğiyle yapılan Okullar …

13.02.2022
Aydın’da ‘Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması’ tamamlandı

Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Vilayet Temsilciliğinin iş birliğiyle yapılan Okullar ortası Halk Oyunları Vilayet İlkliği Yarışı düzenlendi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Vilayet Temsilciliğinin iş birliğiyle yapılan Okullar ortası Halk Oyunları Vilayet İlkliği Yarışı düzenlendi.

Okul Sporları Vilayet Temsilciliği’nin fkent aydın haberleriliyet takviminde yer alan Okullar Ortası Halk Oyunları Vilayet İlkliği Müsabakası Efeler Atatürk Spor Salonu’nda klasik düzenlemeli ve klasik düzenlemesiz kollarında gerçekleştirildi. 10 hakemin vazife yaptığı yarışta; yıldızlar düzenlemeli kolda Hacı Celal Oto Ortaokulu, gençler düzenlemesiz kolunda Aydın Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve gençler düzenlemeli kısımda ise Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi birinci olarak Aydın’ı küme yarışlarında temsil etmeye hak kazandı.

Karşılaşmaları Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Okul Sporları Şube Müdürü, Efeler Ulusal Eğitim İlçe Müdürü ve Halk Oyunları Vilayet Temsilcisi de izledi. Görsel istikametten seyircilere epey keyifli anlar yaşatan ve büyük ilgi gören tertipte dereceye giren ekiplere kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından verildi. Müsabaka toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. – AYDIN

aydın haberleri – Mahallî

Türkiye, gençlik, okullar, Aydın, Mahallî, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.