ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, kent aydın haberleri’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, Anadolu Ajansının (kent aydın haberleri) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları …

21.12.2021
ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, kent aydın haberleri’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, Anadolu Ajansının (kent aydın haberleri) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

AYDIN (kent aydın haberleri) – Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, Anadolu Ajansının (kent aydın haberleri) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

kent aydın haberleri muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği fotoğrafları inceleyen Orhan Aydın, haber, hayat ve spor kategorilerinde seçimini yaptı.

Aydın, spor kategorisinde, Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Mete Gazoz’un sevincini yansıtan, Ali Atmaca’nın “Şampiyon Mete Gazoz” başlıklı fotoğrafını tercih etti.

Haber kategorisinde oyunu Ashraf Amra tarafından Gazze’de çekilen “Mucize kurtuluş” karesinden yana kullanan Aydın, hayat kategorisinde ise Muhammed Enes Yıldırım’ın “İstanbul beyaza büründü” başlıklı fotoğrafına oy verdi.

Aydın, fotoğrafların birbirinden hoş olduğunu tabir ederek, fotoğrafları çok beğendiğini söyledi.

Tokyo Olimpiyatları’nda Mete Gazoz’un çok değerli bir iş başardığını belirten Aydın, “Mete, büyük bir özveriyle çalışarak Türk bayrağını Tokyo Olimpiyatları’nda dalgalandırdı. Onun bu başarısıyla gurur duyduk.” tabirlerini kullandı.

İsrail’in, Filistin’de bayan, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan taarruzlarına devam ettiğini aktaran Aydın, Gazze’de çekilen “Mucize kurtuluş” başlıklı fotoğrafın bu anı ölümsüzleştirmesi açısından değerli olduğunu vurguladı.

“İstanbul beyaza büründü” başlıklı fotoğrafı çok etkileyici bulan Aydın, “Foto muhabiri Muhammed Enes Yıldırım’ı bilhassa tebrik etmek isterim. Benim çocukluğumun geçtiği Yeşildirek, Sultanhamam ve tarihi Kapalıçarşı’nın her sokağına haiz olduğum o bölgenin, güya kara kalem çalışması üzere çekilmiş olan bu fotoğrafı beni çok heyecanlandırdı ve memnun etti.” diye konuştu.

kent aydın haberleri / Ergin Garip – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.