“163 kilometre kadar uzunluğundaki Aydın-Denizli otoyolunda çalışmalar sürüyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akdeniz Bölgesi’ne gelen turistlerin Ege Bölgesi’ne ulaşımını kolaylaştıracak Aydın-Denizli …

14.01.2022
“163 kilometre kadar uzunluğundaki Aydın-Denizli otoyolunda çalışmalar sürüyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akdeniz Bölgesi’ne gelen turistlerin Ege Bölgesi’ne ulaşımını kolaylaştıracak Aydın-Denizli otoyolunda çalışmaların süratle devam ettiğini belirterek, bölgeler ortasındaki temasın yüksek standartlı, süratli ve inançlı formda sağlanacağına…

AKDENİZ, MERSİN (rehberaydin.com) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akdeniz Bölgesi’ne gelen turistlerin Ege Bölgesi’ne ulaşımını kolaylaştıracak Aydın- Denizli otoyolunda çalışmaların süratle devam ettiğini belirterek, bölgeler ortasındaki irtibatın yüksek standartlı, süratli ve inançlı formda sağlanacağına dikkati çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretim çalışmaları devam eden Aydın- Denizli otoyoluyla ilgili açıklama yaptı. Ulaşım ve Lojistik Master Planı doğrultusunda planlı yatırımlara sürat kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, 97 kilometre kadarsi Aydın‘da, 66 kilometre kadarsi Denizli‘de olmak üzere toplam uzunluğu 163 kilometre kadar olan Aydın- Denizli Otoyolu’nda çalışmaların süratle devam ettiğine vurgu yaptı.

Aydın- Denizli

Projedeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Aydın-Denizli Otoyolu güzergahının yaklaşık 82 kilometre kadarlik kısmında üretim çalışmalarına başlanılmış olup, 8 kilometre kadarlik kesimde reglaj çalışmaları tamamlandı. Otoyol bünyesinde toplam 405 menfezden 180’i tamamlandı, 58’inde çalışmalar devam ediyor. Toplam 95 köprünün 10’unda ve toplam 13 viyadüğün 7’sinde çalışmalar devam ediyor.”

“BÖLÜNMÜŞ YOL UZUNLUĞUMUZU 29 BİN 500 KİLOMETRE KADARYE ÇIKARACAĞIZ”

2003-2021 devrinde Türkiye’nin ulaşım ve bağlantı yatırımları için yaklaşık 1 trilyon 145 milyar liralık harcama gerçekleştirdiklerini kaydeden Karaismailoğlu, bu yatırımlar içinde yaklaşık 698 milyar lira ile birinci sırayı karayolu yatırımlarının aldığını tabir etti. Karaismailoğlu, “Bizim için ‘durmak yok, yola devam.’ Cumhuriyet’imizin 100. kuruluş yıl dönümüne kadar; bölünmüş yol uzunluğumuzu 29 bin 500 kilometre kadarye, tünel uzunluğumuzu 720 kilometre kadarye, köprü ve viyadük uzunluğumuzu 771 kilometre kadarye, otoyol uzunluğumuzu da 3 bin 841 kilometre kadarye çıkaracağız” tabirlerini kullandı.

(Onur Durmuş/rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.