Zonguldakspor’un şampiyonluk öyküsü kitap oldu

Koray Atalı’nın 90’lı yılların son periyodunda kulüpten çöpe atılan dokümanlardan yola çıkarak yazdığı “İşçi Ulusal Kadrosu Zonguldakspor – Biz …

30.01.2022
Zonguldakspor’un şampiyonluk öyküsü kitap oldu

Koray Atalı’nın 90’lı yılların son periyodunda kulüpten çöpe atılan dokümanlardan yola çıkarak yazdığı “İşçi Ulusal Kadrosu Zonguldakspor – Biz de varız – Bir şampiyonluk öyküsü” isimli kitap, ZOKEV Yayınları ortasında çıktı.

Koray Atalı’nın 90’lı yılların son devrinde kulüpten çöpe atılan evraklardan yola çıkarak yazdığı “İşçi Ulusal Kadrosu Zonguldakspor – Biz de varız – Bir şampiyonluk öyküsü” isimli kitap, ZOKEV Yayınları ortasında çıktı. Kitapta, Zonguldakspor’un şampiyon olarak 1. Lig’e çıktığı 1973-74 dönemi tüm ayrıntılı bilgilerıyla anlatılırken o yılların ülke ve Zonguldak panoraması da sunuluyor.

Işıkveren’de, 1979’da doğan Koray Atalı’nın, Zonguldakspor’un şampiyon olarak 1. Lig’e çıktığı 1973-74 döneminde yaşananları anlattığı “İşçi Ulusal Kadrosu Zonguldakspor – Biz de varız – Bir şampiyonluk öyküsü” isimli kitabı, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) Yayınları ortasında çıktı. Aydın, büyük uzunluk 320 sayfalık kitabında, o yılların ülke ve kent panoramasını güçlü evrak ve arşiv bilgileriyle anlatırken, şahsen yaşayanların bile unuttuğu birçok olayı, tüm ayrıntılarıyla ortaya koyuyor. Eski Spor Toto Teşkilat ve Futbol Federasyonu Lideri Erdenay Oflas’ın önsözünü yazdığı kitabın art kapağındaysa, Eski Zonguldak Belediyesi ve Zonguldakspor Lideri Hüseyin Öztek’in bir yazısı yer alıyor.

Zonguldaspor’un “Kömürspor” olarak kurulduğu 1942 yılından bu yana tüm tarihini yazmak için yola çıkan Atalı, sadece 1973-74 yıllarında aktarılan habere nazaran meydana gelen durumların bir kitap konusu olabileceğine kankent aydın haberlerit getirip, çalışmalarını bu doğrultuda hızlandırıyor. Büyük bir titizlikle yaptığı sekiz yıllık çalışma sonucunda, kaybolmaya yüz tutan bir tarihin ileriki nesillere aktarılması ve Zonguldak’ta sporun tarihi üzerine çalışacak insanlara kaynak olması umuduyla “İşçi Ulusal Grubu Zonguldakspor – Biz de varız – Bir şampiyonluk öyküsü” isimli kitabı ortaya çıkarıyor. – ZONGULDAK

aydın haberleri – Spor

Zonguldakspor, Kitap, Ulusal, personel, Spor, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.