Zelenski, Rusya’nın akılalmaz taktiğini ifşa etti: Katliamdan kanıt bırakmamak için cesetleri topluyorlar

Rusya işgalinin 43. gününde Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski’nin gündeminde Rus ordusunun Buça’da yaptığı katliam vardı. Rusya’nın taktik …

07.04.2022
Zelenski, Rusya’nın akılalmaz taktiğini ifşa etti: Katliamdan kanıt bırakmamak için cesetleri topluyorlar

Rusya işgalinin 43. gününde Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski’nin gündeminde Rus ordusunun Buça’da yaptığı katliam vardı. Rusya’nın taktik değiştirdiğini söyleyen Zelenski, Rusların işgal ettikleri bölgelerde işledikleri hataların delillerini yok etmeye çalıştığını söyledi. Ukrayna başkanına nazaran Rusya, katliamdan sonra birçok kentin sokaklarından ve bodrumlarından öldürülen Ukraynalıların cesetlerini çıkarmaya çalıştı.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rus ordusunun Buça’da yaptığı katliamdan sonra birçok kentin sokaklarından ve bodrumlarından öldürülen Ukraynalıların cesetlerini çıkarmaya çalıştığını sav etti.

“CESETLERİ TEMİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Zelenski, paylaştığı görüntü bildirisinde, Buça’da gördüklerinden sonra dünyanın çağdaş Rus devletine yönelik tavrının değiştiğini belirtti. Kelam Gelimi Edilen olaydan sonra Rus askerlerin işledikleri kabahatlerin delillerini yok etmeye çalıştığına işaret eden Zelenski, “Buça’dan sonra Rus ordusu taktik değiştirdi. Öldürülen Ukraynalıları işgal altındaki bölgelerin sokaklarından ve bodrumlarından temizlemeye çalıştığı bilgisine sahibiz. Bu yalnızca ispatları saklama teşebbüsüdür, diğer bir şey değil. Lakin başarılı olamayacaklar zira çok öldürdüler. Sorumluluktan kaçamazlar. Zati binlerce vatandaşın kayıp olduğunu biliyoruz. ” dedi.

Zelenski, objektif bir soruşturma, görgü şahitleri ve uydu nezareti sayesinde Rusya‘nın Ukrayna topraklarındaki savaş cürümlerini ortaya çıkaracaklarını ve hakikat arayışını sürdüreceklerini kaydetti.

YAPTIRIMLARI KÂFİ BULMADI

Bugün Batılı ülkelerin Rusya‘ya karşı yeni bir yaptırım paketini açıkladığını ve kelam gelimi edilen yaptırımların ne kadar tesirli görünmesine karşın kâfi olmadığını vurgulayan Zelenski, “Rus bankacılık sisteminin milletlerarası finanstan büsbütün engellenmesi konusunda ısrar etmeye devam edeceğiz. Ayrıyeten demokratik dünyanın şu yahut bu biçimde Rus petrolünü reddetmesini de sağlayacağız.” diye konuştu.

“ACI VERİCİ YAPTIRIM PAKETİ VE SİLAH TEDARİKİ İSTİYORUZ”

Zelenski, savaşı durdurmak için daha fazlasının yapılması gerektiğinin altını çizerek ” Rusya‘ya karşı acı verici bir yaptırım paketi ile sahiden muhtaçlığımız olan silah tedariki. Yoksa Rusya bunu Donbas’ta yeni bir kanlı dalga başlatma müsaadesi olarak görecektir.” tabirini kullandı.

“SAVAŞACAĞIZ VE GERİ ÇEKİLMEYECEĞİZ”

Bunun bununla birlikte ayrıyeten Zelenski, inançlı bölgelerde ekonomik fkent aydın haberleriliyetleri tekrar canlandırma kararı aldıklarını belirterek “Düşmanla alanda direkt çatışma tehdidinin olmadığı bölgelerdeki tüm topluluk önderlerini, ekonomik süreçleri tekrar başlatmak için insanların geri dönüp çalışmalarına gerekli olan her şeyi yapmaya çağırıyorum.” diye konuştu.

Karşı tarafın muharebe gücünü artırarak tekrar etkin tkent aydın haberlerirruz operasyonları başlatmaya hazırlandığını aktaran Zelenski, “Savaşacağız ve geri çekilmeyeceğiz. Rusya önemli manada barışı aramaya başlayana kadar kendimizi savunmak için tüm seçenekleri değerlendireceğiz.” dedi.

kent aydın haberleri / Meiramgul Kussainova – Aktüel

Rus,Zelenski ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.