Terk edilen Nisa bebeğe sütannelik yapan sağlıkçı, sosyal medyada içini döktü: Tek istediği minik kızım için dua

Pendik’te annesinin sokağa terk ettiği 3 aylık Nisa bebeği bulan grupta olan acil tıp teknisyeni Büşra Kayalı Durmaz, Türkiye’nin gündemine …

07.04.2022
Terk edilen Nisa bebeğe sütannelik yapan sağlıkçı, sosyal medyada içini döktü: Tek istediği minik kızım için dua

Pendik’te annesinin sokağa terk ettiği 3 aylık Nisa bebeği bulan grupta olan acil tıp teknisyeni Büşra Kayalı Durmaz, Türkiye’nin gündemine oturdu. Bebeğin sütannesi olan Durmaz, Nisa bebeğin bakımevinde rahatsızlandıktan sonra ağır bakıma alınması nedeniyle güç günler geçiriyor. Durmaz, toplumsal medyadaki paylaşımında, “Ben yalnızca üzgün, acılı bir anneyim. Tek isteğim minik kızım için dua” tabirlerini kullandı.

Pendik‘te vazife yapan acil tıp teknikeri Büşra Kayalı Durmaz, 29 Mart’ta gittiği bir hadisede bulunan terk edilmiş bebeğe sütannelik yaptı. Bebeğe Nisa Mihriban ismini veren Durmaz, ambulans içerisinde bebekle çektiği bir görüntüyü toplumsal internet hesabından paylaştı. Olay kısa müddette ülke gündemine oturdu, hatta Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da bu paylaşımı alıntılayarak Durmaz’ı tebrik etti.

“EMMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYINCA EMZİRDİM”

Olay hakkında konuşan Durmaz, “Boş yerde bir bebek bulunduğuna dair ihbar geldi. Biz bu ihbar üzerine çıkış yaptık. Olay yerinde asayiş grupları vardı, takım otosuna almışlardı bebeği. Aracın içerisine aldığımızda ağlamaya devam ediyordu. Genel muayenesini yaptık. Rastgele bir sıhhat sorunu yok gözüküyordu birinci basamakta. Lakin daima ağzıyla başını yana çevirip lisanıyla dudaklarını yana çevirip göğüs isteğinde ağlıyordu. Kendim de 14 aylık bir kız bebek annesiyim. Bu sebepten isteğini karşılıksız bırakmak istemedim. Aldım ve emzirdim. Hastaneye getirdik. Yol boyunca emzirdim. Yaklaşık yirmi dakika boyunca hastanenin önüne geldiğimizde de emzirmeye devam ettim. Sonra hastaneye teslim ettik bebeğimizi. Süt annesi olduğum için isim koymamı istediler. Kendi kızımın ismi Bade Mihriban, ona da o yüzden Mihriban ismini vermek istedim. Olay yerinde birinci arayan beyefendi de nisan ayı geldiği için Nisa olsun demiş. Böylece onun ismi da Nisa Mihriban oldu. Sevk edilirken yeniden karnını doyurdum. Arkadaşlarımla, ailemle tanıştırmak ismine bir görüntü çekmek istedim, giyindikten sonra. Daha sonra çocuk esirgemeye gittik ve teslim ettik” dedi.

HASTANEDE TEDAVİ ALTINDA

Lakin Nisa bebek, evvelki gün Çocuk Bakımevi’nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bebeğin bakıcının ihmali nedeniyle hastaneye alındığı tez edildi. Bahisle ilgili bakıcı hakkında da süreç başlatıldı. Medyada çıkan haberlerde ise evvel Nisa bebeğin beyin vefatının gerçekleştiği sonra da hayatını kaybettiği bilgisi yer aldı. Sıhhat Bakanı Koca bir açıklama yaparak haberlerin palavra olduğunu, bebeğin hastanede tedavi altına olduğunu söyledi.

“TEK İSTEĞİM MİNİK KIZIM İÇİN DUA”

Ortaya atılan tezlere ve Nisa bebeğin durumuna üzülen Büşra Kayalı Durmaz da toplumsal internet hesabından içini döktü. Durmaz, “Daha ne kadar üzülebilirim diyorum bunlar çıkıyor karşıma. Ben yalnızca üzgün, acılı bir anneyim. Lütfen daha fazla üstüme gelmeyin. Tek isteğim minik kızım için dua” sözlerini kullandı.

Nisa,Durmaz ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.