Zelenski başkanlık ofisinden halka seslendi: Kiev’de kalıyorum, saklanmıyorum, korkmuyorum

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rus işgalinin 13. gününde birinci kere başkanlık ofisinden bir konuşma yaptı. Kendi çektiği görüntüde …

08.03.2022
Zelenski başkanlık ofisinden halka seslendi: Kiev’de kalıyorum, saklanmıyorum, korkmuyorum

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rus işgalinin 13. gününde birinci kere başkanlık ofisinden bir konuşma yaptı. Kendi çektiği görüntüde evvel pencereden dışarısını gösteren Zelenski, ülkeden kaçtığı savlarına “Kiev’de kalıyorum. Saklanmıyorum, kimseden korkmuyorum. Herkes olması gereken yerde. İnsanlarımıza ‘barış bu türlü gelir’ diyecek bir yol bulana kadar müzakerelerde ısrarcıyız.” kelamlarıyla karşılık verdi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rusya- Ukrayna savaşının başından bu yana birinci sefer başkanlık ofisindeki masasının başından halka seslendi. Yayımlanan 9 dakikalık görüntüde Zelenski, “Pazartesi gününün güç bir gün olduğunu söylerdik. Ülkemizde bir savaş var ve artık bizim için her gün pazartesi. Her günün her gecenin bu türlü olmasına alıştık. Gayretimizin, savunmamızın 13. günündeyiz.” tabirini kullandı.

“BEN DE TAKIMIM DE KİEV’DE”

Zelenski, herkesin alanda savunmada olduğunu belirterek, “Herkes olması gereken yerde. Ben Kiev’deyim, takımım de benimle. Düşmanımızın bombardımanlarla getirdiği nefretin kentlerimizde kalmayacağını biliyoruz. Bunun hiçbir izi kalmayacak. Bu nefret bizim değil, bu nedenle düşmanın hiçbir izi kalmayacak. Her şeyi yine inşa edeceğiz. İşgalcilerin yok ettiği kentleri, Rusya’daki rastgele bir kentten daha düzgün hale getireceğiz.” diye konuştu.

“BARIŞI BULANA KADAR MÜZAKERELERDE ISRARCIYIZ”

Ukrayna önderi, Rusya’nın “insani koridor” açma kelamını yerine getirmediğini ve yalnızca medyanın çekim yapması için muhakkak bir yeri açtığını öne sürerek, “Belarus’ta bugün görüşmelerin 3. tipi yapıldı. Bunun üçüncü ve son çeşit olduğunu söylemek isterdim lakin biz gerçekçiyiz. Bu nedenle de konuşacağız. İnsanlarımıza ‘barış bu türlü gelir’ diyecek bir yol bulana kadar müzakerelerde ısrarcıyız.” tabirlerini kullandı.

“SAKLANMIYORUM, KORKMUYORUM”

Savaşta ömrünü yitiren 96 Ukraynalı için devlet mükafatı verilmesine yönelik bir kararname imzaladığını aktaran Zelenski, “Şimdi tek bir şey söyleyeceğim. Kiev’de kalıyorum. Saklanmıyorum, kimseden korkmuyorum.” iletisini verdi. Ukrayna önderi birebir vakitte görüntü çekerken ofisinin dışarısını göstererek Kiev’de olduğunu kanıtlamak istedi.

kent aydın haberleri – Dünya

Gün,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.