Cem Yılmaz’dan akaryakıt ve yağ fiyatlarına imalı paylaşım! Bakanlara göndermede bulundu

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, akaryakıt ve yağ fiyatlarıyla ilgili imalı bir paylaşımda bulunarak “Akaryakıt artırımı vs. üzere şeyler duyuyorum …

08.03.2022
Cem Yılmaz’dan akaryakıt ve yağ fiyatlarına imalı paylaşım! Bakanlara göndermede bulundu

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, akaryakıt ve yağ fiyatlarıyla ilgili imalı bir paylaşımda bulunarak “Akaryakıt artırımı vs. üzere şeyler duyuyorum etrafta! Muhakkak katılmıyorum… Ben bu tip telaffuzların karşısındayım. Büsbütün toplumsal medyada uydurulan bir şey, her dolmuşa gelmeyin!” dedi. Bakan Soylu, Bakan Nebati ve Bakan Kirişci, yaptıkları açıklamalarda, toplumsal medyadaki stokların bittiği konusunda savların insanları marketlere dökmek için şuurlu bir formda çıkarıldığını söylemişti.

Türkiye’de akaryakıt ve ayçiçek yağlarına gelen artırımlar gündemde yerini koruyor. Geçen hafta 3 defa zamlanan akaryakıta, bugün bir kere daha artırım geldi. Böylelikle akaryakıtın litresi 19 lirayı, motorinin litresi ise 21 lirayı aştı. Öte yandan ayçiçek yağlarının fiyatı ise 200 lirayı geçti.

3 BAKAN DA TEZLERİ YALANLADI

Toplumsal medyada ortaya çıkan kâfi stok bulunmadığı argümanları ise vatandaşları marketlere akın ettirdi, uzun kuyruklar oluşturdu. Durumla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, stokların bittiği savlarını yalanlayarak, bu çeşit argümanların insanları marketlere dökmek için şuurlu bir formda çıkarıldığını söyledi.

CEM YILMAZ’DAN İMALI PAYLAŞIM

Hususla ilgili toplumsal medyadaki tartışmalara ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz da katıldı. Üç bakanın da açıklamalarına göndermede bulunan Yılmaz, “Akaryakıt artırımı vs. üzere şeyler duyuyorum etrafta! Muhakkak katılmıyorum… Ben bu tip telaffuzların karşısındayım. Büsbütün toplumsal medyada uydurulan bir şey, her dolmuşa gelmeyin! Şayet el ele verirsek her zorluğu atlatırız. Kâfi ki el ele verelim” tabirlerini kullandı.

CEM YILMAZ: SANATKARLAR DA SANATINI YAPSIN

Bir sonraki paylaşımında ise Yılmaz, “Sanatçılar da sanatını yapsın! Bitti gitti. Artık bunları öğrenin yahu! Kaç sefer söylendi yani bunlar! Bazen hakikaten insanları anlayamıyorum. Lütfen el ele verelim artık” dedi.

Yılmaz,Bakan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.