ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022? YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

Üniversite imtihanına girmek isteyenler, imtihan fiyatının nereye yatırılacağını merak ediyor. ÖSYM üzerinden de yapılan ödemelerin bankadan …

ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022? YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

Üniversite imtihanına girmek isteyenler, imtihan fiyatının nereye yatırılacağını merak ediyor. ÖSYM üzerinden de yapılan ödemelerin bankadan nasıl yapıldığı araştırılıyor. ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022? YKS ödemesi nereden yapılır?

ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022, YKS ödemesi nereden yapılır sorularının cevabı merak edilen mevzular ortasında yer alıyor. Milyonlarca adayın 18 – 19 Haziran 2022 tarihlerinde iştirak sağlayacağı YKS edilen talep süreçleri 7 Mart 2022 tarihinde sona erecek. YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

2022 ÖSYM ÖDEMELERİ HANGİ BANKALARDAN?

YKS fiyatı ile gerçekleşen üniversite imtihanı edilen talepları devam ediyor. Edilen Taleplarını yapacak olanlar YKS edilen talep fiyatlarını ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemlerde yer alan ödemeler alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecekler. TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 345,00 TL ödeyecekler.

Adaylar imtihan fiyatı olarak;

TYT/AYT/YDT her biri için adaylar 115,00 TL yatıracaklar.

Yalnızca TYT’ye girecek adaylar 115,00 TL, TYT ile birlikte AYT yahut YDT’den rastgele birine girmek isteyen adaylar 230,00 TL TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 345,00 TL yatıracaklardır.

2021-TYT Puanı 200 ve Üzeri Olan ve Bu Puanını 2022-YKS’nin Hiçbir Oturumuna Girmeden, 2022-YKS Merkezi Yerleştirmede yahut Özel Yetenek Sınavıyla Yerleştirmede Kullanmak İsteyen Adaylar İçin 2022-YKS Edilen Talep Fiyatı: 30,00 TL’dir.

İMTİHAN FİYATI NASIL YATIRILIR?

Bankaya giderek fiyat yatırmak isteyen adayların banka görevlisine edilen talepda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve imtihan fiyatını yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, ismi, soyadı ve imtihan ismi bilgisini denetim etmeleri ve dekontu saklamaları gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabileceklerdir.

İmtihan fiyatı ödeme süreçleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 8 Mart 2022 tarihinde mesai skent aydın haberleriti bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 8 Mart 2022 tarihinde skent aydın haberlerit 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma skent aydın haberleritlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

YKS EDİLEN TALEP FİYATI HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk İştirak Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk İştirak Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • İş Bankası’nın tüm şubeleri, taşınabilir bankacılık ve internet bankacılığı Vakıf İştirak Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Zirkent aydın haberlerit Bankası yalnızca internet bankacılığı ve taşınabilir bankacılık (Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz.)

Banka,Ödeme,2022,Adaylar,Yks,Atm,Ücreti,Edilen Talep,Sınav,Tyt,Yapacak,İnternet ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.