Hakemlere düdüğü Kulüpler Birliği mi astırdı? İddialara jet yanıt

Kulüpler Birliği Vakfı, 13 hakemin liste dışı kalması kararına ait açıklamada bulundu. Alınan kararda Kulüpler Birliği’nin bilgisi ve dahli …

09.03.2022
Hakemlere düdüğü Kulüpler Birliği mi astırdı? İddialara jet yanıt

Kulüpler Birliği Vakfı, 13 hakemin liste dışı kalması kararına ait açıklamada bulundu. Alınan kararda Kulüpler Birliği’nin bilgisi ve dahli olmadığı belirtilirken, “Hakem takımlarına dair alınmış olan kararlarda birtakım yayın organlarında sav edildiğinin bilakis Kulüpler Birliği Vakfı’nın hiçbir halde bilgisi ve dahlinin olmadığını kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” tabirleri kullanıldı.

MHK’nin 13 hakeme düdük astırmasının yankıları sürüyor. Son olarak Kulüpler Birliği, hakemler için alınan tarihi kararın gerisinde kendilerinin olduğuna yönelik argümanları yalanladı.

KULÜPLER BİRLİĞİ’NDEN YALANLAMA

Kulüpler Birliği’nden verilen bilgilendirme argümanında, “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 8 Mart 2022 Salı günü kamuoyu ile paylaşılan ‘Süper Lig ve 1. Lig Hakem ve Gözlemci Klasmanları’ başlıklı hakem takımlarına dair alınmış olan kararlarda kimi yayın organlarında argüman edildiğinin bilakis Kulüpler Birliği Vakfı’nın hiçbir halde bilgisi ve dahlinin olmadığını kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” tabirleri kullanıldı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.