Yemeksepeti: Bazı kişiler fidye talebinde bulundu

Yemeksepeti, kullanıcı bilgi tabanınına yönelik siber taarruz savlarına ait olarak toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada …

16.11.2021
Yemeksepeti: Bazı kişiler fidye talebinde bulundu

Yemeksepeti, kullanıcı bilgi tabanınına yönelik siber taarruz savlarına ait olarak toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada “Kötü niyetli birtakım bireyler, kaynağı belirli olmayan bilgileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu…

Müşteri bilgilerinin çalındığına yönelik savlarla ilgili Yemek Sepeti Elektronik İrtibat Perakende Besin Lojistik AŞ twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Açıklamada “Kötü niyetli birtakım şahıslar, kaynağı aşikâr olmayan bilgileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu dataları yayınlama tehdidiyle şirkete ulaşmış ve fidye talebinde bulunmuşlardır. Yemeksepeti olarak bu tip yasadışı talepleri değerlendirmeye dahi mümkün olmadığını belirterek, mevzuyla ilgili tüm resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı tabir etmek isteriz” tabirlerine yer verildi.

Yemeksepeti’nden yapılan açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

Yemeksepeti olarak kullanıcı bilgilerini muhafazanın en temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik önlemlerimiz en üst seviyede aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla temaslı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir bilgi ihali olup olmadığı uzman gruplarca ayrıntılı bir halde araştırılmış, rastgele bir data ihlali ya da hırsızlığı katiyen tespit edilmemiştir.

Öbür taraftan, bir bilgi hırsızlığı yaşanması durumunda yapılması gerekenler kanunlarla açıkça belirlenmiş olup, Yemeksepeti olarak bugüne kadar yaptığımız üzere kanunlara uygun halde açık ve şeffaf bir süreç yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.