Ünlü giyim markası ZARA, ekmeği ayaklar altına alarak reklam yaptı! Sosyal medyada tepki yağdı

İspanya merkezli dev giysi markası ZARA, yaptığı reklamda sandaletleri ekmeklerin üstünde konumlandırması büyük tepki çekti. Yaşananlara kayıtsız …

12.06.2022
Ünlü giyim markası ZARA, ekmeği ayaklar altına alarak reklam yaptı! Sosyal medyada tepki yağdı

İspanya merkezli dev giysi markası ZARA, yaptığı reklamda sandaletleri ekmeklerin üstünde konumlandırması büyük tepki çekti. Yaşananlara kayıtsız kalamayan ünlü müzikçi Yıldız Tilbe, “Allah size o ekmeğin kırıntısını nasip etmesin.” dedi.

Dünyanın değerli ölçüde giysi şirketlerinden biri olan ZARA, internet sitesinden satışa sunduğu deri sandaletin görselinde ekmekleri kullandı. 50 euroya satılan sandaletin görselinde, ekmeğin üstünde sandaletler dizildi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Sandaletlerle ekmeğin üzerine basıldığı görsele toplumsal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar görseli büyük saygısızlık olarak nitelerken ZARA’dan mevzuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. #zarahaddinibil etiketiyle Twitter’da paylaşım yapan kullanıcılar, ZARA’nın yaptığı yanılgıdan bir an evvel dönmesini istedi.


İşte yapılan yorumlardan kimileri:

  • Gün geçmiyor ki hoş ülkemizde bir rezillik daha olmasın. Artık de dünyaca ünlü ZARA yeni eser tanıtımında ekmeğe büyük saygısızlık yapıyor.
  • Böyle reklam mı olur? Üzerine basacak ekmekten diğer bir şey bulamadınız mı? ZARA’yı kınıyorum!
  • Biz ekmeği 3 sefer öpüp alnımıza koyarak büyüdük. Ekmek halinde çanta yapmanız yetmedi, bir de üstüne ekmeği ayaklar altına alıyorsunuz! Bu türlü mi tanıtım yapıyorsunuz? Bu kadar düştünüz mü!
  • Neden? Neden yani. Neden ekmek? Hele dünyada bu kadar aç varken?
  • Bundan bu türlü bunlara para kazandıran utansın!

“EKMEĞE BU HAKARET NASIL YAPILIR?”

Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe de yaşanan skandala reaksiyonsiz kalamayarak toplumsal internet hesabından arka arda paylaşımlarda bulundu. Tilbe, “Allah size o ekmeğin kırıntısını nasip etmesin. Kapansın ZARA kendi memleketine gitsin , Allah orada versin cezalarını bize bulaştırmasın. Nimet sizi çarpsın , ayaklar altında siz kalın İnşallah ve inşallah. Dünyada ve ülkemizde o kadar aç ve muhtaç varken , ekmeğe bu hakaret nasıl yapılır?, Allah sorsun , alçaklar.” tabirlerini kullandı.

Zara,Ekmeği ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.