Ukrayna’nın kayıplara karışan Rus Savunma Bakanı Şoygu hakkındaki iddiası bomba: Putin kızınca kriz geçirdi

Ukrayna – Rusya savaşı tüm süratiyle devam ederken günlerdir haber alınamayan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bir anda gündeme oturdu. Kremlin …

26.03.2022
Ukrayna’nın kayıplara karışan Rus Savunma Bakanı Şoygu hakkındaki iddiası bomba: Putin kızınca kriz geçirdi

Ukrayna – Rusya savaşı tüm süratiyle devam ederken günlerdir haber alınamayan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bir anda gündeme oturdu. Kremlin’den verilen bilgilendirme argümanında, Soygu’nun Ukrayna’ya yönelik özel operasyona odaklandığı, bu sebepten ötürü medyaya ayıracak vaktinin olmadığı belirtildi. Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko ise Şoygu’nun operasyonlardaki başarısızlığı nedeniyle Putin’in sert reaksiyonsi sonrası kalp krizi geçirdiğini tez etti.

Rusya‘nın Ukrayna hücumlarının birinci gününden itibaren birçok kere Rus medyasında görünen ve Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile toplantılar gerçekleştiren Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bir anda ortalıktan kaybolmuştu. 12 gün boyunca nerede olduğu açıklanmayan Şoygu, 24 Mart’ta Putin’in başkanlık ettiği güvenlik kurulu toplantısına katılmıştı.

Ekranlarda çok kısa müddette görülen Şoygu’nun, konuşması sırasında sesi de yayına verilmemişti. Rusya’daki Şoygu spekülasyonunun önü kesilmeye çalışılırken, yayınlanan imgelere karşın birtakım kesitler Şoygu’nun sıhhat durumunun uygun olmadığı tarafında açıklamalarda bulundu.

Sergey Şoygu

“OPERASYON SEBEBİYLE ÇOK YOĞUN”

Kremlin idaresi yaptığı açıklamada, Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Ukrayna’ya yönelik yapılan “özel operasyon” sebebi ile çok ağır olduğunu, medyaya ayıracak vaktinin olmadığını söyledi.

“PUTİN’İN REAKSİYONSİ SONRAI KALP KRİZİ GEÇİRDİ”

Ukrayna tarafı ise Şoygu hakkındaki tezleri bir adım öteye götürerek, Şoygu’nun bir hastanede tedavi altında tutulduğunu argüman etti. Bu tezleri gündeme getiren Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko, toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, “Şoygu kalp krizi geçirdi. Bu nedenle Mart ayı ortasından beri kamuoyu önüne çıkmadı. Şoygu, Ukrayna’daki askeri operasyonlardaki başarısızlığı nedeniyle Putin’in sert reaksiyonsi sonrası kalp krizi geçirdi. Şuan ana ordu karargahında tedavi görüyor. Şuan Nikolay N. Burdenko kliniğinde” tezlerini ortaya attı.

aydın haberleri / Dünya

Şoygu,Rus,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.