Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı hackledi! Bıraktıkları mesaj Putin’i küplere bindirecek

Dünyaca ünlü hacker kümesi Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı hackleyerek, Putin’e bildiri gönderdi. Bâtın evrakları yayınlamaya başlayan …

26.03.2022
Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı hackledi! Bıraktıkları mesaj Putin’i küplere bindirecek

Dünyaca ünlü hacker kümesi Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı hackleyerek, Putin’e bildiri gönderdi. Bâtın evrakları yayınlamaya başlayan Anonymous, “Vladimir Putin, hiçbir sır inançta değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Yemek yediğin yerdeyiz. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız” dedi.

Rusya‘nın Ukrayna’ya başlattığı hücumların akabinde Ukrayna’ya dayanak olmak için başta Kremlin olmak üzere birçok Rus devlet sitesini hackleyen memleketler arası ünlü hacker kümesi Anonymous, bu sefer Rusya Merkez Bankası’nı hackledi.

ÖZEL MUTABAKATLAR ELLERİNDE

Kapalı muahedeler da dahil 35 binden fazla belgeyi yayınlamaya başlayan Anonymous tarafından yapılan imajlı açıklamada, bu belgelerin boyutunun 28 gigabayt olduğunu açıkladı. Anonymous, birtakım internet siteleri üzerinden erişime açılan belgelerde özel muahedeler da dahil çok değerli evrakların olduğunun da altı çizildi.

“PUTİN ÇOCUK KATİLİDİR”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin‘de sert iletiler gönderen Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nın hacklenmesine dair açıklamasında, “Selam Dünya vatandaşları. Putin, Rus halkını yıllardır açlığa sürüklüyor. Putin medyayı durdurdu ve muhalifleri cezalandırdı. O, Kremlin’in odalarında eğlenirken, Rusya halkı ekonomik olarak acı çekti. Vladimir Putin bir yalancı, bir diktatör, bir savaş hatalısı ve bir çocuk katilidir. Putin ve oligark arkadaşları, silah tüccarlarıyla birlikte dünyayı felakete sürüklüyor. Ukrayna’da Putin’in buyruğuyla binlerce sivil ve pak insan öldürüldü. Yüz binlerce Ukraynalı yerinden edildi. Hastaneler, okullar ve sığınaklar bombalandı. Çocuklar ailelerini, aileler çocuklarını kaybetti. Vladimir Putin, Nijerya’da, Şili’de, Nikaragua’da diktatörlere ne yaptığımızı hatırla. İsrail’i, ABD’yi, Avrupa’yı, Master Card’ı, SARS’ı ve öteki tüm savaş destekçilerini nasıl cezalandırdığımızı hatırla” sözlerini kullandı.

“SARAYINDAYIZ, UYUDUĞUN ODADAYIZ”

Açıklamanın devamında Rusya Devlet Lideri Putin’e de bildiri gönderen Anonymous, “Vladimir Putin, hiçbir sır inançta değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Yemek yediğin yerdeyiz. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız. Artık. Rusya Merkez Bankası’na ilişkin binlerce belgeyi, muahedeleri, yazışmaları, para transferlerini, oligarklarınızın ticari sırlarını, halktan sakladığınız gerçek iktisat raporlarını, başka ülkelerle imzaladığınız ticaret mutabakatlarını, beyannamelerinizi, kayıtlı destekçilerinize ilişkin bilgilerinizi, konferans görüntülerinizi ve kullandığınız programları paylaşıyoruz. NATO, ABD ve Avrupa Birliği yalancıdır. Yalnızca insanlığı köleleştirmek istiyorlar. Hepsinin kapalı kapılar gerisinde muahedeleri var. Dünyanın her yerindeki günahsızlar yalnız değil. Biz siziz. Siz bizsin, Denetimi elinize alın. Biz günahsızların yanındayız. Savaşa ve sömürüye müsaade vermeyiz. Biz Anonymous’uz. Biz birliğiz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin” dedi.

Anonymous, Rusya Merkez Bankası’na ilişkin 35 binden fazla belgeyi internet siteleri üzerinden paylaşırken, olabilecek engellemelere karşı bilgilerin diğer inançlı internet sitelerine de yüklendiği belirtildi. Anonymous’un paylaştığı internet siteleri üzerinden indirilen kapalı dokümanlara birçok kişi ulaşmaya başlarken, içerikleri ile ilgili de ilgililerin çözümlemesine başlandığı öğrenildi.

aydın haberleri / Erhan Altıparmak – Dünya

Putin,Rus,Anlaşmalar,Anonymous ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.