Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalan Türk’ün tercihi gündem oldu! Kız arkadaşını bırakıp, köpeğini de eve kilitledi

Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna’da savaş tüm şiddetiyle devam ederken, başşehir Kiev’deki durumu ülkeden ayrılmak zorunda kalan bir Türk vatandaşı …

01.03.2022
Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalan Türk’ün tercihi gündem oldu! Kız arkadaşını bırakıp, köpeğini de eve kilitledi

Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna’da savaş tüm şiddetiyle devam ederken, başşehir Kiev’deki durumu ülkeden ayrılmak zorunda kalan bir Türk vatandaşı Cüneyt Özdemir’e anlattı. Yaşadıklarını anlatırken duygusal anlar yaşayan adam, kız arkadaşını geride bırakmak zorunda kaldığını ve köpeğini de konuta kilitlediğini söyledi. Mevzunun toplumsal medyada gündem olması üzerine Cüneyt Özdemir, yayındaki ilgili kısmı “Hikmet’in tercihi konuşuluyor. Siz olsaydınız ne yapardınız?” diyerek paylaştı.

Ukrayna‘nın Rusya tarafından işgali sürerken, çeşitli insanlık dramları da yaşanmaya devam ediyor. Başşehir Kiev’de yaşayan bir Türk vatandaşı, Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalına bağlanarak yaşadıklarını anlattı. Gencin, kız arkadaşını ülkede bırakmak zorunda kalması ve köpeğini meskenine kilitlemesi toplumsal medyada gündem oldu.

“KİEV’DE YALNIZCA ELİNE SİLAH ALACAKLAR KALSIN DİYORLAR”

Ukrayna’daki son durumu anlatan Hikmet Alemdar, “Ülkede çok büyük bir kaos hali hakim. Buranın cumhuriyeti ‘Kiev’de yalnızca eline silah alacaklar kalsın’ diyor. Biz de buradaki kardeşlerimize ve ailemize yardım etmek için burayı terk etmek zorunda kalıyoruz. Tüm beşerler mağdur burada. Kız arkadaşımı meskenine bırakırken bile artık beşerler, insan hayatı ortasında tercih yapmaya çalışıyor” sözlerini kullandı.

“HAYATIMIN EN GÜÇ KARARINI VERDİM”

Cüneyt Özdemir’in “Kız arkadaşın seninle geliyor mu? Kedini alabildin mi?” sorusuna ise Alemdar, “Kız arkadaşım bana ‘Benim annem babam affetmez bırakırsam. Demek ki bizim insanlarımız öldürülecek, siz de o yüzden kaçıyorsunuz” dedi bana. Aslında hayatımın en güç kararını verdim. Ben ‘Gitmeyeceğim’ dedim. Abim ‘Ben seni burada bırakamam’ dedi” karşılığını verdi.

“KÖPEĞİMİ KONUTA KAPATIP GERİSİNDEN KAPIYI KAPATTIM”

Köpeğini de meskene kilitlediği aktaran Alemdar, “Cüneyt Beyefendi, tercih yapıyoruz insan hayatı konusunda. Ben köpeğimi meskenine kapattım. Tüm mamalarımı döktüm, gerisinden kapıyı kapattım. Şu anda ben haysiyetsiz bir formda hayvanımı konutta terk ettim. Beşerler kız arkadaşını, eşini terk etmek zorunda kalıyor. Burada savaş var. Bunu kimse anlayamaz. Burada kimseyi eleştirmesin kimse” tabirleriyle yaşadıklarını anlattı.

ÖZDEMİR: SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?

Cüneyt Özdemir, yayındaki o kısmı toplumsal medyada hesabından “Hikmet’in tercihi sinema olur” diye paylaştı. Hususun gündem olması üzerine ise “Hikmet’in tercihi konuşuluyor… Siz olsaydınız ne yapardınız?” diye sordu.

İnsan,Burada,Zor,Kız ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.