Ukrayna lideri Zelenski kahreden gerçeği açıkladı: 2 binden fazla çocuk kaçırıldı

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rus işgalinin 30. gününde Avrupa Kurulu toplantısına online olarak bağlandı. Kısa bir konuşma yapan …

25.03.2022
Ukrayna lideri Zelenski kahreden gerçeği açıkladı: 2 binden fazla çocuk kaçırıldı

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Rus işgalinin 30. gününde Avrupa Kurulu toplantısına online olarak bağlandı. Kısa bir konuşma yapan Zelenski, savaş sırasında 2 binden fazla Ukraynalı çocuğun kaçırıldığını belirtip “Çocuklarımızın nerede olduğunu bilmiyoruz.” dedi.

Rusya önderi Putin’in talimatıyla Ukrayna toprakları için başlatılan işgal, 30. gününe girdi. Başşehir Kiev başta olmak üzere, ülkenin pek çok noktasındaki çatışma ve bombardımanlar yaşanıyor. Rus kuvvetleri alanda istediği süratte ilerleyemediği için sivil yerleşimleri de vurmaya başlarken, Batı dünyasından Moskova’yı maksat alan yaptırımlar her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Ukrayna başkanı Zelenski de tüm yaşananları anlatmak için Avrupa Kurulu toplantısına görüntü konferansla katılarak konuşma yaptı.

“2 BİN UKRAYNALI ÇOCUK KAÇIRILDI”

Ukrayna’nın hiçbir vakit savaş hayal etmediğini belirten Zelenski, bir aydır kendi topraklarında bombardıman altında olduklarını belirtti. Zelenski, savaş sırasında 2 binden fazla Ukraynalı çocuğun kaçırıldığını söz ederek, “Çocuklarımızın nerede olduğunu bilmiyoruz.” dedi.

“MASUMLARA ATEŞ EDİYORLAR”

İnsani yardım konvoylarının da ateş altında olduğunu lisana getiren Zelenski, “Tahliye koridorlarındaki çocuklara, bayanlara ve kilise çalışanlarına ateş ediyorlar.” diye konuştu.

kent aydın haberleri / Nazir Aliyev Tayfur – Dünya

Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.