İş Kadınlarına ÖNEM ve Gönülden Gönüle Projeleriyle İlgili Bilgi Verildi

Valimiz Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, İş Bayanları ile bir ortaya gelerek fikir ve içeriği Vali Yavuz’a ilişkin olan ve Valiliğimiz uyumunda …

25.03.2022
İş Kadınlarına ÖNEM ve Gönülden Gönüle Projeleriyle İlgili Bilgi Verildi

Valimiz Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, İş Bayanları ile bir ortaya gelerek fikir ve içeriği Vali Yavuz’a ilişkin olan ve Valiliğimiz uyumunda yürütülen Özel Nedenlerin Mahzurlarıyla Çaba (ÖNEM) ve Gönülden Gönüle projeleri kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Karamürsel Alp toplantı salonunda düzenlenen programa Selda Yavuz Hanımefendinin yanısıra Sanayi ve Teknoloji Vilayet Müdürü İlhan Aydın ve çok sayıda ilimiz iş bayanları katıldı.

Vali Seddar Yavuz’un selamlarını ileterek konuşmalarına başlayan Selda Yavuz Hanımefendi şunları kaydetti; “Sayın Valimizle birlikte yaklaşık 20 aydır Kockent aydın haberlerili’deyiz. Bu vakit zarfında sizler üzere hayırsever iş insanlarımızın dayanak ve katkılarıyla toplumsal sorumluluk alanında gerçekleştirdiğimiz DEĞER ve Gönülden Gönüle projelerimiz kapsamında neler yaptık, hangi gönüllere dokunduk bunları sizlerle paylaşmak, bilgilendirmek ve bundan sonra neler yapabileceğimizi istişare etmek üzere bir ortaya gelmiş bulunuyoruz. Katkı ve iştirakleriniz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gönülden Gönüle Projesi ile 7 Bin 817 Ailenin Gönüllerine Dokunuldu

Gönüllere girmeyi, Devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmayı, gereksinim ve meseleleri çözmeyi, toplumsal bedelleri hissettirmeyi amaçlayan projede; şehit yakını, gazi ve gazi ailesi, engelli, hasta, yaşlı, öksüz ve yetim çocuklar ile ekonomik mahrumluk içinde bulunan aileler meskenlerinde ziyaret edilip, hüzünleri ve acıları paylaşılarak, hal ve hatırları sorularak, kaygıları, problemleri ve talepleri varsa bunlar dinlenerek yerinde görülüp çözülmesi noktasında hassasiyet gösterilmektedir.

Vali Seddar Yavuz Kocaeli’de misyona başladığı günden bugüne kadar eşi Selda Hanımefendi ile birlikte; 231 şehit ailesi, 381 gazi ailesi, 74 öksüz ve yetim, 192 engelli, 87 yaşlı, 413 ekonomik mahrumluk çeken ve farklı kahırları olan 6 aile olmak üzere toplamda 1.384 aileyi konutlarında ziyaret ederek gönül köprüleri kurmuşlardır.

Ayrıyeten Haziran 2020’den bugüne kadar vilayetimizde hizmetlerini gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz Hanımefendi kurucusu oldukları toplumsal sorumluluk projesi olan Gönülden Gönüle projesine Vali Yardımcılarımız ve Kaymakamlarımız da dayanak vermişlerdir.

Vilayet genelinde tek bir aile kalmayıncaya dek gönül kapılarını çalan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz,Vali Yardımcılarımız ve Kaymakamlarımız ile birlikte; 943 şehit ailesi, 1.940 gazi ve ailesi, 597 öksüz ve yetim, 960 engelli, 591 yaşlı, 2.780 ekonomik mahrumluk çeken ve farklı meşakkatleri olan 6 aile olmak üzere toplamda 7 bin 817 aileyle hemhal olmuşlardır.

KIYMET Projesi Kapsamında Yürütülen Fkent aydın haberleriliyetlere 360 Bin 025 Öğrencimiz İştirak Sağlamıştır

Amaç kümesi; ailesi parçalanmış, ferdî sıhhat sıkıntıları olan, ailevi sıhhat problemleri olan, ailesinden bir üye cezaevinde olan, sosyo-ekonomik yetersizliği olan, bağımlılığı olan öğrenciler ile mülteci öğrencileri kapsayan DEĞER Projesiyle; faziletle üreten, kendini, yaşadığı toplumu ve vatanını seven çocuklar yetiştirmek hedeflenmektedir.

Vali Seddar Yavuz’un “Önemli Olan Hoş Konuşmak Değil, Hoş Bir İş Yapmaktır” mottosuyla vilayetimizde de yeşeren projesinde 10 bin 891 hami ile; 18 fkent aydın haberleriliyet çeşidinde 6 bin 528 aktiflik yürütülmüş, proje maksat kümesinde yer alan 72 bin 256 öğrenci fkent aydın haberleriliyetlere katılmıştır. Ayrıyeten bu fkent aydın haberleriliyetlere amaç kümesinde olan ve olmayan olmak üzere toplam 360 bin 025 öğrencimiz iştirak sağlamıştır.

Bu kapsamda Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz hanımefendi de hamisi olduğu öğrencileri meskenlerinde ziyaret ederek eğitimden sıhhate her türlü takviyesi sağlamışlardı

Bültenler / Yeni

Gönül,Aile,Öğrenci,Projesi,Ailesi,Hanımefendi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.